Tema Tema

Postupno i oprezno

Postupno i oprezno

25.04.2020

Prvi koraci u ublažavanju restriktivnih mjera

Morat ćemo se privići da živimo s koronavirusom, najteže će biti onima koji su bili zatvoreni i njih treba relaksirati, rekao je epidemiolog dr. Predrag Kon

Jezik, vjera, tradicija – o svemu tome se uči

Jezik, vjera, tradicija – o svemu tome se uči

23.04.2020

Obrazovanje na hrvatskom jeziku: iskustva obitelji Jasne i Zdenka Dulića iz Đurđina

Zaista ima puno pogodnosti koje nudi nastava na hrvatskome i mi smo zahvalni što imamo mogućnost djecu školovati u selu u kojemu živimo, kaže Zdenko

Izbor školovanje na materinskom jeziku

Izbor školovanje na materinskom jeziku

16.04.2020

Obrazovanje na hrvatskom jeziku: Iskustva sestara Matin iz Monoštora

Hrvatski je meni materinski jezik i mislim da je bilo normalno iskoristiti mogućnost školovanja na svojem jeziku, kaže Andrea

Ne trebamo se stidjeti svoga

Ne trebamo se stidjeti svoga

10.04.2020

Obrazovanje na hrvatskom jeziku: iskustva obitelji Đurđice i Kalmana Crnkovića

Zaista ne vidim razloga da se roditelji boje ili dvoje oko upisa u hrvatske odjele. I druge manjine koriste svoja prava, pa zašto ne bismo i mi?, poručuju ovi roditelji

»Fakultet možete upisati gdje poželite«

»Fakultet možete upisati gdje poželite«

04.04.2020

Obrazovanje na hrvatskome jeziku: iskustva sestara Ivane i Karle Rudić iz Subotice

»Puno ljudi misli kako su ova dva jezika ista i da ako govoriš jedan, govoriš i drugi. E pa vjerujte mi, nismo mi bez veze učili svih dvanaest godina i srpski i hrvatski. Ne zavaravajte se, jezici se itekako razlikuju«, poručuje Karla

Slične mjere u tri države

Slične mjere u tri države

03.04.2020

Srbija, Hrvatska i Mađarska protiv korone

Epidemiolog dr. Predrag Kon je rekao da bi uvođenje 24-satne zabrane kretanja imalo smisla ako bi došlo do naglog skoka i posljedičnog povećanja umiranja, što nije nemoguće da se desi

Škola na »klik«

Škola na »klik«

30.03.2020

Obrazovanje – nastava na daljinu u izvanrednim okolnostima

Kako sve uskladiti i na koji način pratiti nastavu na daljinu, pitanje je koje zahtijeva ozbiljnu organizaciju i raspodjelu vremena, osobito ako imate više školaraca

  • Ministarstvo regionalnog razova i fonfova EU Repub
  • Jooble
  • Hrvatsko Nacionalno Vijeće
  • Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata
  • RS APV Pokrainska Vlada
  • DUZHIRH
  • Hrvatska Matica Iseljenika