Crkva

Radost Uskrsa 

Uskrsni koncert župnog zbora župe Uskrsnuća Isusova u Subotici održan je 12. travnja u istoimenoj crkvi. 
Po riječima voditeljice i dirigentice zbora Ivane Mačković cilj koncerta bio je produljiti među ljudima radost Uskrsa, koji je, kako je naglasila, za sve katolike najznačajniji blagdan u godini. Budući da je u ovoj župi na Uskrs i proštenje, onda je radost posebna. Stoga je i koncert održan u vazmenoj osmini kada se svaki dan slavi kao produžetak nedjelje Uskrsa. Ovaj koncert bio je prilika na različite načine i kroz različite jezike probuditi u ljudima radost i to kroz pjesme, instrumentale i stihove. U programu je nastupio Zbor župe Uskrsnuća Isusova, Dječji župni zbor, Komorni ansambl Sonus i Bogdan Rudinski na orguljama. 
Na raznovrsnom programu, koji su osmislili Ivana Mačković i Bogdan Rudinski, našli su se gregorijanski korali, hrvatske i mađarske popijevke i prikladne skladbe: J. S. Bacha, H. Schütza, G. P. da Palestrine, s. I. Malinke, G. F. Couperina, J. Járóka, L. Kilbertusa, M. Lešćana i stihovi A. Kokića. 
Dio programa u kom su sudjelovala djeca na gitari ih je pratila Suzana Gondi. 
Posljednju točku koncerta Uskrsnu Isus doista izveli su svi sudionici koncerta skupa. I ovaj koncert bio je plod rada unutar župske zajednice, koja svojim dodatnim angažiranjem svjedoči što sve zajedništvo može, a to je među ostalim i prirediti radost drugima. 
Foto: Ivana Piuković 
Ž. V. 

Najave

15. 05. - 26. 09. Tavankutsko kulturno lito

H. R. | 26. rujna 2026.

Hrvatsko kulturno-prosvjetno društvo »Matija Gubec« i Galerija Prve kolonije naive u tehnici slame iz Tavankuta i ove godine priređuju tradicionalnu manifestaciju »Tavankutsko kulturno lito« i u okviru nje brojne događaje koji su počeli sredinom svibnja i traju do kraja rujna.