Diljem Vojvodine

Tradicija u borbi za opstanak

Tradicija u borbi za opstanak
Tradicijski zanati ne mogu opstati na tržištu, pa su im potrebni poticaji * Fondovi EU imaju novca namijenjenog za tradicijske zanate, ali se i u tom području moraju poštovati utvrđeni EU propisi   
 
 
Tradicijski zanati postaju sve zanimljiviji i sve se više naglasak stavlja na povratak starim zanatima. Unatoč tomu nema strategije kako razvijati ovo područje, koje samo po sebi nije profitabilno i kojem su zbog toga potrebni financijski poticaji. Realno gledajući proizvodi starih tradicijskih zanata danas se ne mogu nositi na tržištu s naprednom tehnologijom, ali imaju kulturološki značaj i svoje mjesto mogu i trebaju tražiti u turističkoj ponudi.
 
 
Zlata Vasiljević
 
Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Stari zanati
  • #Stari zanati
  • #
Najave

26. 07. - 92. »Dužionica« u Somboru

H. R. | 26. srpnja 2026.

HKUD „Vladimir Nazor“ organizira 92. Dužionicu, koja će biti održana 26. srpnja. Bandaš i bandašica ovogodišnje Dužionice su Dario Pekanović i Marija Lukić.

15. 05. - 26. 09. - Tavankutsko kulturno lito

H. R. | 26. rujna 2026.

Hrvatsko kulturno-prosvjetno društvo »Matija Gubec« i Galerija Prve kolonije naive u tehnici slame iz Tavankuta i ove godine priređuju tradicionalnu manifestaciju »Tavankutsko kulturno lito« i u okviru nje brojne događaje koji su počeli sredinom svibnja i traju do kraja rujna.