Društvo

U pokrajinskoj kasi 15 posto manje

U pokrajinskoj kasi 15 posto manje
Skupština Vojvodine usvojila je prijedlog pokrajinskog proračuna za iduću godinu u iznosu od 65,67 milijardi dinara, što je za oko 15 posto manje od ovogodišnjeg, jer nisu planirana sredstva za izgradnju puta Novi Sad - Ruma s tunelom kroz Frušku goru, piše RTV.
 
 
Predsjednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić rekao je tijekom sjednice da je pokrajinski proračun realno za četiri do pet puta manji od onoga što definira Ustav Srbije i što građani Vojvodine »zarađuju i zaslužuju«. On je kazao da je u takvom, »usko dimenzioniranom proračunu« Vojvodine poseban akcent stavljen na područja koja su od egzistencijalnog značaja za građane pokrajine.
 
Opširnije u tiskanom izdanju
 
H.R.

Tags:

  • #Proračun APV
  • #Proračun APV
  • #
Najave

04. 08 - Hodočašće „Hod prema Majci“

H. R. | 4. kolovoza 2026.

Udruga mladih „Prijatelji nade“ organizira 4. kolovoza hodočašće „Hod prema Majci 2026.“

10. 08 - 14. 08. - XIX. Etnokamp Hrvatske čitaonice

H. R. | 14. kolovoza 2026.

Hrvatska čitaonica Subotica organizira XIX. Etnokamp za učenike osnovnoškolske dobi, koji će biti održan od 10. do 14. kolovoza u župi sv. Roka u Subotici.

25. 07. - 16. 08. - Proštenja u svetištu Gospe Tekijske

H. R. | 16. kolovoza 2026.

U Biskupijskom svetištu Gospe Tekijske kod Petrovaradina od 25. srpnja do 16. kolovoza bit će održana misna slavlja u povodu Malih i Velikih Tekija, Preobraženja, Velike Gospe i blagdana sv. Roka.

15. 05. - 26. 09. - Tavankutsko kulturno lito

H. R. | 26. rujna 2026.

Hrvatsko kulturno-prosvjetno društvo »Matija Gubec« i Galerija Prve kolonije naive u tehnici slame iz Tavankuta i ove godine priređuju tradicionalnu manifestaciju »Tavankutsko kulturno lito« i u okviru nje brojne događaje koji su počeli sredinom svibnja i traju do kraja rujna.