Sport i zabava Sport i zabava

Provjera uoči Europe

Po peti put, već tradicionalno, u Vinkovcima su se sastali domaća Cibalia i reprezentacija Hrvata iz Vojvodine i nakon lijepo prikazanog nogometa, domaći su slavili 4-3, no rezultat je najmanje važan za ovako ugodno druženje i njegovanje prijateljskih odnosa.

Ipak, izgledalo je da će to biti lakši trening Toplakove momčadi, jer poveli su vrlo rano pogotkom Šimunca, a za desetak minuta već je bilo 3-0, nakon što su se u strijelce upisali Prgomet i Pavličić. Tako se otišlo na odmor. Nije poznato što je svojim reprezentativcima izbornik Marinko Poljaković rekao u svlačionici, ali nadu Vojvođana vratio je Srijemac Meštrović već u 53. minutu, no poslije toga došao je potop pogotkom Marinčića u 61. minutu. Ekipa se nije predavala, Poljaković je često ustajao s klupe, a reprezentaciju u igru vraća ponajbolji pojedinac Dejan Godar pogocima u 82. i 84. minutu, ovaj drugi iz penala. Napadi na gol Matkovića bili su učestali, ali vrijeme je neumitno curilo i sudac Lučić je ubrzo označio kraj susreta. U svakom slučaju tih 4- 3 u srazu s renomiranom ekipom Cibalie, odličan je rezultat.