Tema Tema

Mogućnosti za nove ideje i projekte

Mogućnosti za nove ideje i projekte

15.01.2021

Hrvatsko nacionalno vijeće osnivač dvije fondacije i zaklade

U prethodne dvije godine Hrvatsko nacionalno vijeće je osnovalo tri zaklade. S upraviteljima Lazarom Cvijinom, Darkom Polićem i Katicom Naglić razgovarali smo o ciljevima, dosadašnjim postignućima i planovima tri zaklade

Pomoć i od Hrvata u Srbiji

Pomoć i od Hrvata u Srbiji

15.01.2021

Solidarnost sa stradalima u potresu u Hrvatskoj

Tlo u Hrvatskoj ne miruje, a i Hrvati u Srbiji prikupljaju pomoć za stradale u potresu u matičnoj državi, o čemu smo razgovarali s upraviteljem fondacije Cro-fond iz Subotice Lazarom Cvijinom

Uzroci brojni, a posljedice fatalne

Uzroci brojni, a posljedice fatalne

15.01.2021

Je li povećan broj sprovoda?

Ono što se u mnogim istraživanjima spominje kao mogući i najvjerojatniji uzrok kada se govori o povećanom broju prirodnih smrti tijekom zime jest odgađanje blagovremenog odlaska liječniku

Moj rad za izbjegle i prognane Hrvate iz Vojvodine

Moj rad za izbjegle i prognane Hrvate iz Vojvodine

13.01.2021

Autorski tekst Aleksandra Skenderovića, dobitnika HNV-ova priznanja Ban Josip Jelačić

Kasnije sam susretao mnoge koji su se pod pritiskom preselili u Hrvatku, kojima sam pomagao pri preseljenju. Veselilo me kad sam vidio da su se uspješno »ukotvili« u Hrvatskoj i da imaju posve pristojan, miran život

Tlo ni dalje ne miruje

Tlo ni dalje ne miruje

06.01.2021

Potresi u Hrvatskoj

Što je glavni potres jači, to će to razdoblje sirivanja dulje trajati, a naknadni potresi će biti jači, ali ipak slabiji od glavnog, kaže Iva Dasović

Suštinski dalje ili bliže

Suštinski dalje ili bliže

06.01.2021

Zastoj u otvaranju poglavlja u procesu pridruživanja EU

​​​​​​​Vijeće ministara EU je zaključilo kako je potrebno doći do napretka u područjima demokracije, neovisnosti pravosuđa, slobode izražavanja i medija kako bi nova poglavlja bila otvorena

Godina iza nas na stranicama »Hrvatske riječi«

Godina iza nas na stranicama »Hrvatske riječi«

31.12.2020

Pregled 2020. godine

Godinu koja je sada već iza nas obilježila je pandemija koronavirusa. Usprkos tome život nije stao. A evo kako je 2020. godina izgledala na stranicama našega tjednika

  • Ministarstvo regionalnog razova i fonfova EU Repub
  • Jooble
  • Hrvatsko Nacionalno Vijeće
  • Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata
  • RS APV Pokrainska Vlada
  • DUZHIRH
  • Hrvatska Matica Iseljenika