Arhiv tekstova Arhiv tekstova

Sportske vijesti

Košarka
Ci­bo­na u dru­gom di­je­lu Eu­ro­li­ge

Unatoč porazu u posljednjem susretu skupine A protiv Olimpije u Ljubljani (73:73, 85:81), zagrebačka Cibona osvojila je drugo mjesto i plasirala se u drugi dio natjecanja najjačeg europskog klupskog natjecanja. S druge strane košarkaši beogradskog Partizana su i pokraj pobjede protiv Atenskog AEK-a (78:71) završili natjecanje u Euroligi, iako su osvojili isti broj bodova (20) kao i Olimpija i Pau-Orthez koji ulaze u drugi krug.

Vaterpolo
Hr­vat­ska i SCG
u olim­pij­skoj
sku­pi­ni A

Ždrijeb za vaterpolo turnir na Olimpijskim igrama u Ateni »svrstao« je reprezentacije Hrvatske i SCG skupa u Skupinu A, u kojoj će se još natjecati i momčadi Rusije, SAD; Mađarske i Kazahstana. U skupini B nadmetat će se Njemačka, Egipat, Italija, Španjolska, Australija i Grčka.

Rukomet
Za­greb za­u­sta­vljen u četvrt­fi­na­lu

Rukometaši Zagreba nisu se uspjeli plasirati u polufinale Lige prvaka nakon poraza i u uzvratnom susretu protiv njemačkog Flensburga (26:28). Uz Nijemce među četiri najbolje klupske momčadi starog kontinenta plasirali su se i Laško (Slovenija), Ciudad Real (Španjolska), te još jedna njemačka momčad, Magdeburg.