Arhiv tekstova Arhiv tekstova

Međunarodni salon knjiga

Međunarodni salon knjiga, 13. po redu, koji je, prema najavama, otvoren jučer (u četvrtak 8. ožujka) na Novosadskom sajmu, okupit će nakladnike iz tuzemstva i regije radi populariziranja knjige među čitateljima, širenja i njegovanja kulture nakladništva. Svoj prostor na Salonu imat će i Zavod za kulturu Vojvodine (ZKV), institucija koja se bavi njegovanjem i promoviranjem stvaralaštva nacionalnih zajednica u Vojvodini kao i većinskog naroda. Danas, u petak 9. ožujka, u 14 sati u Dvorani 1, ZKV će prezentirati svoju djelatnost, aktivnosti i nakladničku djelatnost, dok će trećeg dana Salona, u isto vrijeme, štand ZKV-a biti domaćin nakladnika na jezicima nacionalnih zajednica sa sjedištem u Vojvodini, kada će biti prezentirana i naklada »Hrvatske riječi«, kao i autora knjiga na jezicima nacionalnih zajednica. 
Četvrtog dana Salona, mladi stvaraoci na materinskim jezicima nacionalnih manjina razgovarat će na temu mogućne suradnje mladih pisaca i omladinskih listova na jezicima manjina. Pretposljednjeg dana Salona, u ponedjeljak 12. ožujka, s početkom u 12 sati, autori knjiga tiskanih na jezicima manjina imat će priliku govoriti o svojim djelima, pa će tako profesor Đuro Rajković, autor, govoriti o knjizi »Stanislav Preprek – život i djelo«. Pokraj ostalih sudionika, u okviru štanda ZKV sudjelovat će i HKUPD »Stanislav Preprek«, budući da su djela članova literarne sekcije tiskana u Multijezičkom biltenu »Most«, u nakladi ZKV, a koji će također biti prezentiran na Salonu.
Sve knjige koje budu izložene na 13. Međunarodnom salonu knjiga, po njegovu zatvaranju bit će poklonjene sveučilišnoj knjižnici Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.
  • Ministarstvo regionalnog razova i fonfova EU Repub
  • Jooble
  • Hrvatsko Nacionalno Vijeće
  • Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata
  • RS APV Pokrainska Vlada
  • DUZHIRH
  • Hrvatska Matica Iseljenika