Arhiv tekstova Arhiv tekstova

Hoće li se raskinuti ugovor o kupnji »Subotičkih novina«?

Nakon promjena u rukovodstvu i upravnim tijelima, »Subotičke novine« su nastavile bez prekida izlaziti, ali su na konferenciji za novinare održanoj u ponedjeljak zaposleni ustvrdili da se stanje ne mijenja. »Plaće još uvijek nismo dobili, i to je sada šesti mjesec kako radimo bez zarade«, kazao je Đorđe Dragojlović, bivši glavni urednik ovih novina.
Agencija za privatizaciju će ovog tjedna odlučivati o raskidanju kupoprodajnog ugovora »Subotičkih novina«, a općinskom sudu su predani dokumenti na temelju kojih mali dioničari očekuju pokretanje kaznenog postupka. 
Pravno, Agencija za privatizaciju bi trebala raskinuti kupoprodajni ugovor »Subotičkih novina«, jer se nijedna točka ugovora ne poštuje, rekao je Đorđe Dragojlović. Među ostalim, ugovor je i pod znakom pitanja zato što je Nada Harminc istupila iz konzorcija koji je kupio novine, a potom i sama tražila raskidanje ugovora. Ona je, kao jedina novinarka u konzorciju, praktično tu kupovinu i omogućila. On je dodao da, bez obzira što je vlasnik većinskog paketa dionica Rajko Stojnić u posljednjem broju »Subotičkih novina« demantirao postojanje hipoteke, ona je upisana na z.k. ulošcima, dakle postoji. On je rekao i da je, u ime malih dioničara, općinskom tužiteljstvu podnio dokumente, za koje vjeruje da će biti dovoljna osnova za kaznenu prijavu, ali nije htio govoriti o njihovom sadržaju.
 Ljuba Đorđević, dugogodišnji novinar »Subotičkih novina«, kazao je da je skupština na kojoj je izabrano novo rukovodstvo bila nelegalna iz više razloga, počevši od načina kako je vođen zapisnik, do procedure odlučivanja i miješanja funkcija većinskog vlasnika, zbog čega se očekuje da će Agencija svakako odlučiti da se ugovor raskine. 
 
M. K. i I. P. S.
 
  • Ministarstvo regionalnog razova i fonfova EU Repub
  • Jooble
  • Hrvatsko Nacionalno Vijeće
  • Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata
  • RS APV Pokrainska Vlada
  • DUZHIRH
  • Hrvatska Matica Iseljenika