Diljem Vojvodine

Božićnjaci za adventski vašar

U somborskom Hrvatskom domu je u subotu 19. studenoga održana adventska radionica na kojoj su zainteresirani imali prigodu vidjeti izradu kolača božićnjaka. Prikazan je proces izrade ovih tradicionalnih kolača, a sudjelovalo je desetak zainteresiranih polaznika različitih generacija.  
Radionica je realizirana u sklopu projekta Adventski vašar koji je plod suradnje četiri manjinske udruge iz Grada Sombora: HKUD-a Vladimir Nazor, UG-a Bunjevačko kolo, Udruge Nijemaca Gerhard i Mađarske građanske kasine. 
Ukupno je održano četiri radionice, a osim božićnjaka, izrađivale su se ukrasne kugle za bor, čestitke od slame i medenjaci.
Nastale rukotvorine bit će izložene na Adventskom vašaru koji će biti održan sutra (subota, 26. studenoga) u Hrvatskom domu od 10 do 17 sati.

Najave

7. svibnja - predstavljanje romana »Žig«

H. R. | 7. svibnja 2026.

POZIVNICA – Predstavljanje romana »Žig« u Subotici

30. 1. – 1. 6. Snimi kratki film mobitelom o materijalnoj kulturnoj baštini Hrvata u Srbiji

(ZKVH) | 1. lipnja 2026.

Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata raspisuje nagradni natječaj za učenike srednjih škola

SNIMI KRATKI FILM MOBITELOM O MATERIJALNOJ KULTURNOJ BAŠTINI HRVATA U SRBIJI 

Predstavite materijalnu kulturnu baštinu svoje sredine!

Natječaj traje od 30. siječnja 2026. do 1. lipnja 2026.