Arhiv tekstova Arhiv tekstova

Na koji način će te sudjelovati u proslavi Dana grada Subotice

Zoran Nagel, 
Subotica
Za svakog po nešto
 
S obzirom na to da mi počinju obveze u pogledu nove školske godine, trudit ću se da skupa sa svojom obitelji posjetim pojedine događaje koji su u službenom programu ovogodišnje proslave. Osobno od glazbenih događanja najviše mi se dopada gostovanje peštanskog operetskog kazališta, dok su moji sinovi mnogo više zainteresiraniji za koncert Lexington banda. Planiram posjetiti izložbu u suvenirnici i događanja u Gradskom muzeju, jer redovito pratim sve njihove aktivnosti, dok će moj sin sigurno otići na nekoliko  utakmica na memorijalnom nogometnom turniru Ćele Vilotić. Proteklih mjesec dana ima zbilja mnogo događanja u gradu, a što se tiče dovođenja nekih zvučnijih imena za ovu proslavu to je već neko pitanje mogućnosti i sredstava, može li se ili ne može. Jer kada se pogledaju imena koja će nastupiti djelujemo skromniji, jer neke estradne zvijezde iz zemlje i inozemstva nastupaju u mnogo manjim sredinama nego što je Subotica. Smatram kako bi sam program trebao biti drugačije koncipiran, a ne bi trebao biti podijeljen po danima na osnovu jezika, nego bi trebalo biti šarenije tijekom svih dana. Ovako mislim kako je dosta podijeljeno. Vjerujem kako će svatko tko želi svojim prisustvom sudjelovati pronaći nešto po svom osobnom nahođenju i moći uživati u programskim događanjima proslave Dana grada.   
Htio bih još dodati da već godinama aktualne gradske vlasti ne pozivaju nikoga od glazbenika iz Hrvatske, iako su rado slušani od građana Subotice.
D. P.
 
Slavica Nothof, 
Subotica
Dobro koncipiran program
 
Ove godine ću, zbog svojih privatnih obveza, program proslave Dana Grada pratiti najviše u prijepodnevnim satima, a ako budem stigla u četvrtak, 1. rujna, kada bih željela vidjeti gala program budimpeštanskog operetskog kazališta koji će biti na velikoj bini na Trgu slobode. Posjetit ću izložbu u Muzeju i suvenirnici Gradske kuće, te još neka događanja u dnevnom dijelu svečanog programa. Smatram kako je ovogodišnji program dobro koncipiran, kako to već biva i svake godine i da svatko prema svom nahođenju može pronaći nešto što mu se dopada i želi vidjeti. Uvijek je to lijepo i svečano, kako već dolikuje jednoj takvoj proslavi. Tri centralna dana su posve dovoljna i vrlo bogata raznovrsnim događanjima različitih kulturnih sadržaja. Prijašnjih godina sam mnogo više posjećivala manifestacije koje su organizirane u povodu proslave Dana Grada, ali sada nažalost nemam više toliko slobodnog vremena, ali se ipak trudim da ponešto vidim. Prije sam više išla s prijateljicama, a sada ću na neka događanja otići skupa sa svojom kćerkom i unukom. U svakom slučaju, Subotica ima što pokazati za svoju  gradsku proslavu, kako svojim sugrađanima, tako i gostima koji će se u ovim danima zateći u našem gradu. Sve to, naravno, lijepo i korisno doprinosi razvijanju turističke ponude, što je svakako dodatni plus. Trudit ću se i dalje, koliko mogu i uspijem, da svojim prisustvom uveličam proslavu Dana grada.
D. P.  
 
Ivan Dulić, 
Subotica
Unaprjeđenje opće slike grada
 
Proslava Dana grada je jedna od niza manifestacija koja je potrebna našem gradu, ako želimo uraditi nešto po pitanju turističke promocije i eksponiranosti Subotice. Cijeli kolovoz je bio u znaku brojnih događaja poput Dužijance, festivala Interetno i sada Dana grada, koji u svojim programima donose izvođače različitih profila. Hoću li posjetiti pojedina događanja koja su u programu ovogodišnje proslave još uvijek ne mogu sa sigurnošću ustvrditi, jer sve ovisi o mojoj zauzetosti i angažiranosti na poslu. Ukoliko se ukaže prilika, svakako ću posjetiti određeni događaj koji odgovara mojim afinitetima i sferi interesiranja, jer volim pogledati i domaće i strane umjetnike. Mislim da su shodno financijskim mogućnostima organizatori proslave uspjeli osigurati vrlo dobar program. S obzirom na to da sam i sam glazbenik, volim poslušati različite vrste glazbe, pa bi mi baš bilo drago da poslušam i klasičnu, ali i zabavnu glazbu koja uvijek ima mnogo više poklonika. Prijašnjih godina, kada sam imao mnogo više slobodnijeg vremena, sam redovito pratio brojne programe koji su bili upriličeni za proslavu Dana grada, osobito velike koncerte poznatih umjetnika koji su tada bili praksa. Smatram kako treba i dalje nastojati na što boljoj i kvalitetnijoj organizaciji proslave, jer ovakvi događaji unaprjeđuju opću sliku grada. Kapaciteti postoje kod svih naroda koji žive na ovim prostorima i mogu se uraditi dobre i kvalitetne stvari, no sve naravno ovisi o proračunu kojim se raspolaže.
D. P. 
  • Ministarstvo regionalnog razova i fonfova EU Repub
  • Jooble
  • Hrvatsko Nacionalno Vijeće
  • Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata
  • RS APV Pokrainska Vlada
  • DUZHIRH
  • Hrvatska Matica Iseljenika