Vijesti

Nogomet
Pobjeda na dar

Nogometaši Hajduka su na najljepši način čestitali svojoj Torcidi njen 56. rođendan, oduživši joj se za vjerno navijanje pobjedom nad Međimurjem (2-0) u 12. kolu HNL. Jedna od najstarijih navijačkih skupina u Europi osnovana je daleke 1950. godine prije susreta protiv Crvene zvezde i sve do danas ostala je uvijek uz svoje »Bile«.

Rukomet
Hrvatska prva na
Svjetskom kupu

Poslije osvajanja olimpijskog, svjetskog i mediteranskog zlata, rukometna reprezentacija Hrvatske je, po prvi puta, osvojila naslov pobjednika Svjetskog rukometnog kupa pobjedom u finalnom susretu protiv Tunisa (33:31, 29:29). U impresivnoj kolekciji trofeja nedostaje još jedino zlato s Europskog prvenstva.
Tenis
Ančić pokorio St. Petersburg

Mario Ančić trijumfalno je završio »ruski« tjedan u St. Petersburgu (1.000.000$), pobjedom u finalnom susretu protiv Šveda Johanssona (7-5, 7-6). Poslije velike borbe, Splićanin je uspio osvojiti svoj treći ATP naslov u karijeri u petom finalu ove sezone.

Rukomet
Podravka u ligi prvakinja

Poslije četiri godine stagnacije, hrvatske prvakinje iz Koprivnice uspjele su izboriti plasman u europsku elitu. Ždrijeb ih je svrstao u tešku skupinu C, skupa sa: Viborgom (Danska), Larvikom (Norveška) i Leipzigom (Njemačka).