Vijesti

Pobjeda protiv lidera
Pobjeda Spartak Zlatibor vode
nad Smederevom

Nogometaši subotičkog prvoligaša Spartak Zlatibor vode svladali su (2-1) u posljednjem kolu jesenskog šampionata lidera tablice momčad Smedereva i zadržali priključak s ostalim konkurentima za plasman u elitni razred natjecanja. U dramatičnoj završnici susreta, ubrzo nakon primljenog izjednačujućeg pogotka gostiju, momčad Ranka Popovića je ipak uspjela, pogotkom Jovetića u posljednjim trenutcima zabilježiti važnu pobjedu.
NK Spartak Zlatibor voda: Stojanović, Glogovac, Oletu, Vojnić Zelić, Milanković, Filipović, Popović, Jovetić, Torbica, Mijić (Kopunović), Marinković,Ubiparip.

Uspjeh mladih vaterpolista
Juniori Spartaka treći u državi

Na Otvorenom prvenstvu države za igrače do 16 godina starosti juniori Spartaka pod vodstvom trenera Mirka Vujkovića, osvojili su treće mjesto u konkurenciji pet momčadi prijavljenih za ovo natjecanje. U odlučujućem susretu za drugo mjesto Spartak je poražen od vršnjaka iz momčadi Beograda (9-7).
Spartak: Ćalasan, Čović, Čampragov, Kiš, Konjević, Jancić, Korica, Bulajić, Gajić, Tešić, Jurić, Jenovai, Pavasović, Bukvić, Đelmiš.

Na gostovanju u Beogradu
Poraz odbojkašica

Oslabljeni sastav odbojkašica Spartaka poražen je na ligaškom gostovanju kod ekipe Poštar 064
(3-1). Nakon osvojenog prvog seta (25-20), Subotičanke su stale i izgubile sljedeća tri seta, uz činjenicu da su na ovom susretu nastupile bez nekoliko standardnih prvotimki.
ŽOK Spartak:  Bokan 12p, Nikić 7p, Stojanović 12p, Medić 6p, Češljar 3p, Sara Klisura 7p, Memišević - libero, Marković 2p, Matić i Šimić.

EP rukometašica
Hrvatska – Srbija 30-26

Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske zabilježila je pobjedu protiv Srbije (30-26) u prvom susretu kvalifikacijske D skupine na Europskom prvenstvu u Makedoniji. Tijekom cijelog susreta izabranice izbornika Zovka sigurno su držale rezultat u svojim rukama i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje, a rezultat poluvremena bio je velikih 9 golova razlike (17-8). U skupini se nalaze još i Njemačka i domaćin Makedonija.

SP u rukometu 2009
Prezentacija Poreča

U Beogradu je održana prezentacija grada Poreča, jednog od domaćina predstojećeg Svjetskog rukometnog prvenstva koje će biti održano u siječnju 2009. godine.
Nazočne uzvanike na ovoj prigodnoj prezentaciji pozdravili veleposlanik RH Tonči Staničić, pomoćnik direktora ureda HTZ-a Milo Sršen, predstavnik HRS-a Siniša Ostojić te direktor ureda Turističke zajednice grada Poreča Nenad Velenik.
U sklopu programa prikazan je promotivni film grada Poreča, a sudeći prema reakcijama nazočnih i u kasnijim razgovorima, prezentacija je u potpunosti uspjela, a brojne delegacije rukometnih djelatnika, novinara i javnih osoba potvrdile su svoj dolazak u Poreč.