06.03.2009
Za predsjednika izabran Ivan Barun
Osnivačka skupština MO Mladeži DSHV-a održana je u petak 27.veljače, u prepunoj velikoj dvorani Doma kulture u Sonti. Za predsjednika Mladeži DSHV-a MO Sonta izabran je Ivan Barun, za dopredsjednika Andrija Matin, za tajnika Dominik Pejić, te za članove Odbora Mladeži Ivan Šokac i Zoran Zlatar. Novoizabrani predsjednik Ivan Barun obratio se skupu i uz pozdrav nazočnima, zahvalio na ukazanom povjerenju. Istaknuo je kako je prva zadaća permanentan rad na stalnom povećanju broja članova Mladeži.
»Skupa sa starijim članovima stranke, mladi u Sonti moraju se ozbiljno angažirati u rješavanju problema s kojima se svakodnevno susrećemo. Jednako tako, moramo surađivati s ostalim mjesnim organizacijama Mladeži na izradi programa i projekata kojima će se unaprijediti život i rad mladih DSHV-a, te ih aktivno uključiti u politički i društveni život naše zajednice«, rekao je, između ostaloga, Ivan Barun. Predsjednik Mladeži DSHV-a Siniša Skenderović poručio je mladima da ustraju u svim svojim nakanama, da pruže maksimum svojih mogućnosti u zalaganju za boljitak u svojim sredinama, kako bi upravo i to zalaganje dalo i željene rezultate, odnosno boljitak za mlade, za zajednicu, za sve nas.
Na samom kraju skupštine nazočnima se obratio predsjednik DSHV-a Petar Kuntić: »Ovo što vidim veseli me i ispunjava velikim optimizmom glede sutrašnjice. Za DSHV je od najvećeg značaja puna dvorana mladih. Sada, kada smo parlamentarna stranka, kada nam rejting raste, najvažnije je animirati mlade, organizirati ih i povezati ih i prije svega ukazati im povjerenje u svim segmentima našega rada«, rekao je, između ostaloga, predsjednik Kuntić. Predstavio je i akciju koja ima za cilj povezivanje mladih, pod nazivom »Upoznajmo se bolje da bi brže išli naprijed«, te izrazio nadu da će se mladi iz raznih mjesnih organizacija DSHV-a kroz druženje, sportske i razne druge aktivnosti povezati i na taj način bolje i lakše implementirati svoje ideje u život i rad hrvatske nacionalne zajednice u Vojvodini.
»Mladih u Sonti ima, a dobar dio njih, pogođen krizom današnjice, bezvoljan je i bezidejan. Samo ih treba animirati i potaknuti da se aktiviraju. To je teška zadaća, no mislim da smo joj dorasli. Mi se jednostavno moramo najaktivnije uključiti u politički život Sonte i tako sami kreirati svoju budućnost. Upravo predstojeći izbori za Savjet naše MZ bit će najbolji test našega rada i naših mogućnosti. Stoga pozivam mlade da se trgnu iz letargije, da izađu na izbore i glasuju za pozitivne promjene, da glasuju za ljude kojima će povjeriti svoju budućnost bez straha«, kaže za Hrvatsku riječ Ivan Barun.
Skupštini su nazočili predsjednik Stranke Petar Kuntić, dopredsjednik i predsjednik Podružnice Sombor Mata Matarić, dopredsjednik i pokrajinski zastupnik Dujo Runje, predsjednik MO DSHV-a Sombor 1 Aleksandar Sabo, predsjednik MO DSHV-a Vajska Željko Pakledinac sa suradnicima, predsjednik MO DSHV-a Bački Monoštor Ivan Periškić, predsjednik Mladeži DSHV-a Siniša Skenderović, te predstavnici Mladeži iz Subotice, Sombora i Bačkog Monoštora. Skupštinu je, uz pozdrav uzvanika, otvorio predsjednik MO DSHV-a Sonta Andrija Ađin.