Arhiv tekstova Arhiv tekstova

Komedija za međunarodnu smotru

 
Dramska sekcija HKUD-a »Vladimir Nazor« radi na pripremama nove kazališne predstave. Riječ je o nadogradnji kratkog skeča »Apartman«, koji je prije nekoliko godina pripremljen za obilježavanje godišnjice društva. Jolika Raič napisala je uvodni tekst, koji zapravo uvodi u dogodovštine mladenaca u apartmanu u kome su trebali provesti medeni mjesec. »U tom dijelu koji smo dodali provodadžijka ugovara brak između Alojza i Micike, a Alojzov motiv za ženidbu, koja mu nije prva, je dobar miraz. Naravno, praznih ruku nije ostala ni provodadžijka koja je svoj dio tražila i od Micikinih roditelja i od Alojza. Brak je i ugovoren i tu se završava taj dio koji smo dodali«, kaže Jolika Raič. U drugom činu, zapravo skeču »Apartman«, mladenci odlaze u apartman, a u komičnom dijalogu u kome važnu ulogu imaju i tanjuri koji sa zida padaju kada se izgovori laž, Micika shvaća da je Alojz zapravo i ne voli i da ju je uzeo samo zbog miraza.
U ovoj komediji igraju Klara Oberman, Zvonimir Lukač, Jolika Raič, Antun Kovač, Tanja Bošnjak i Marija Radoš. Pročelnik sekcije Zvonimir Lukač kaže da  su se i ovoga puta odlučili za komediju, jer je to ono što publika najviše voli. 
Premijera je najavljena za kraj listopada, kada će HKUD »Vladimir Nazor« biti domaćin IV. međunarodne smotre amaterskih dramskih društava. 
 
  • Ministarstvo regionalnog razova i fonfova EU Repub
  • Jooble
  • Hrvatsko Nacionalno Vijeće
  • Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata
  • RS APV Pokrainska Vlada
  • DUZHIRH
  • Hrvatska Matica Iseljenika