Fran­cu­zi­ma kup kon­fe­de­ra­ci­ja

Nogometaši Francuske osvojili su kup konfederacija, »iskupivši« se pred svojom publikom za prošlogodišnji debakl na Svjetskom prvenstvu u Japanu i Koreji 2002.
    U finalnom susretu protiv Kameruna, najvećeg i najprijatnijeg iznenađenja ovog još uvijek novog natjecanja, uspjeli se pobijediti (1:0) tek pogotkom Henryja u produžetku susreta koji je u regularnom vremenu završio bez pogodaka. Cijela utakmica bila je u znaku tragične smrti kamerunskog igrača Foea, koji je preminuo za vrijeme polufinalnog susreta kojim su »lavovi« izborili najveći uspjeh u povijesti afričkog nogometa. U znak sjećanja na svog suigrača svi kamerunski nogometaši su nosili majice s brojem 17, te imenom Marca-Viviena Foea.
    U susretu koji je odlučivao o trećem mjestu Turska je pobijedila Kolumbiju s 2:1, pogocima Sanlija i Okana, dok je Hernandez postigao zgoditak za Južnoamerikance.                                            g