Društvo

Vukovar u svibnju domaćin međunarodnog poslovnog foruma Meeting G2.12

Vukovar u svibnju domaćin međunarodnog poslovnog foruma Meeting G2.12

Pod sloganom »Mostovi poslovne suradnje«, u Vukovaru će se od 21. do 23. svibnja 2026. godine održati međunarodna poslovna konferencija Vukovar Business Forum – Meeting G2.12, koja će okupiti predstavnike gospodarstva, poduzetnike i investitore iz Hrvatske, Srbije te hrvatske poslovne dijaspore iz Europe i svijeta.

Organizatori ističu kako je cilj foruma jačanje gospodarske suradnje, povezivanje poduzetnika te otvaranje novih mogućnosti za prekogranične projekte, ulaganja i nastup na trećim tržištima. Konferencija će se održati u Vukovaru, gradu koji zbog svog geografskog položaja i povijesne povezanosti predstavlja prirodno mjesto susreta i poslovnog umrežavanja.

Poseban naglasak ovogodišnjeg izdanja stavljen je na povezivanje hrvatskih gospodarstvenika iz Srbije s matičnom domovinom, ali i s uspješnim hrvatskim poduzetnicima i poslovnim zajednicama iz inozemstva. Organizatori navode kako forum želi dodatno osnažiti gospodarske veze i stvoriti platformu za dugoročnu suradnju između poduzetnika, institucija i akademske zajednice.

Sudionike tijekom trodnevnog programa očekuju poslovni susreti, panel rasprave i mogućnosti umrežavanja s vodećim tvrtkama i investitorima iz regije. Forum će također pružiti priliku za razmjenu iskustava i predstavljanje novih poslovnih inicijativa i inovacija.

Organizatori konferencije su Udruga Meeting G2 i Grad Vukovar, a zainteresirani sudionici više informacija o programu mogu pronaći na službenim stranicama organizatora. Za članove poslovnih udruženja osiguran je i popust na kotizacije.

Tags:

  • #Vukovar
  • #Vukovar Business Forum – Meeting G2.12
Najave

26. 07. - 92. »Dužionica« u Somboru

H. R. | 26. srpnja 2026.

HKUD „Vladimir Nazor“ organizira 92. Dužionicu, koja će biti održana 26. srpnja. Bandaš i bandašica ovogodišnje Dužionice su Dario Pekanović i Marija Lukić.

15. 05. - 26. 09. - Tavankutsko kulturno lito

H. R. | 26. rujna 2026.

Hrvatsko kulturno-prosvjetno društvo »Matija Gubec« i Galerija Prve kolonije naive u tehnici slame iz Tavankuta i ove godine priređuju tradicionalnu manifestaciju »Tavankutsko kulturno lito« i u okviru nje brojne događaje koji su počeli sredinom svibnja i traju do kraja rujna.