Društvo

Predstavljena i blagoslovljena sjenica na »risarskom salašu« u Đurđinu

Predstavljena i blagoslovljena sjenica na »risarskom salašu« u Đurđinu

Na »risarskom salašu« u Đurđinu predstavljena je i blagoslovljena novosagrađena sjenica. Njezina izgradnja ostvarena je putem projekta koji je sufinanciralo Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU u okviru programu prekogranične suradnje između Udruge bunjevačkih Hrvata »Dužijanca« i Grada Pakraca.

Riječ je o natkrivenom objektu (15x12 m) koji će moći primiti oko 200 ljudi, a prvenstveno će biti namijenjen kulturnim aktivnostima UBH-a, ali i mjesne župe, škole, HKPD-a »Đurđin«, kao i cijele hrvatske zajednice.

Sjenica se nalazi pokraj župe sv. Josipa Radnika u Đurđinu, na tzv. risarskom salašu gdje se godinama unazad održavaju »Takmičenje risara«, »Natjecanje u pucanju bičevima«, »Dužijanca malenih«, kao i mjesna »Dužijanca«, »Priskakanje vatre«...

Prema riječima direktora UBH-a »Dužijanca« Marinka Piukovića, s ovim objektom Udruga ima zaokruženu ponudu i u Đurđinu kada su u pitanju njihove aktivnosti i prostor u kome mogu ugostiti posjetitelje.

Osim njega, ovom se prigodom nazočnima obratio predsjednik Udruge mons. dr. Andrija Anišić, a novoizgrađenu sjenicu blagoslovio je župnik đurđinske župe sv. Josipa Radnika preč. Daniel Katačić.

Tags:

  • #risarski salaš
  • #Đurđin
  • #UBH »rDužijanca«
Najave

13. 12. Božićni koncert folklornog odjela HKPD-a Matija Gubec Tavankut

H. R. | 13. prosinca 2025.

HKPD Matija Gubec iz Tavankuta priređuje Božićni koncert folklornog odjela u subotu, 13. prosinca u mjesnom Domu kulture s početkom u 18 sati.

15. 12. Proslava praznika hrvatske zajednice

H. R. | 15. prosinca 2025.

Dan izbora I. saziva Hrvatskog nacionalnog vijeća u Republici Srbiji bit će proslavljen svečanom akademijom koja će biti održana 15. prosinca u Velikoj vijećnici Gradske kuće u Subotici s početkom u 19.30 sati.