Intervju

Maja Sedlarević: Daleko smo od pune autonomije Vojvodine

Maja Sedlarević: Daleko smo od pune autonomije Vojvodine

 

Trebamo vidjeti što je to što danas možemo uraditi da hrvatska nacionalna zajednica bolje živi u Srbiji i da srpska nacionalna zajednica bolje živi u Hrvatskoj

 

  Slika Vojvodine je jedna priča kojoj kraja nema, a ovisi s kog aspekta gledate, kaže potpredsjednica Skupštine Vojvodine Maja Sedlarević. Ili je urađeno puno, ili nedovoljno. Kao i čitav sustav koji se uređuje, i pitanje Vojvodine vrlo se sporo rješava. Kao Vojvođanka i kao aktivistica za najširu autonomiju Vojvodine ne mogu ni u kom slučaju biti zadovoljna sadašnjim položajem APV. U ovom momentu imamo Ustav koji iz puno razloga nije dobar, a po pitanju Vojvodine mislim da su napravljene najveće pogreške. Pripadam stranci koja je vodila antireferendumsku kampanju 2006. godine, koja je bila protiv ovog Ustava Republike Srbije. On je sada takav kakav je i dok se ne promijeni moramo se ponašati sukladno njemu, otud i donošenje Statuta APV koji je akt također niti dobar niti epohalan, on je najviše što se moglo uraditi u okviru ovakvog Ustava. Autonomija Vojvodine je nešto čemu težimo, ali je ona sada daleko od punog ostvarivanja.

Ankica Jukić-Mandić

Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Vojvodina
  • #Maja
  • #Sedlarević
  • #Hrvati
  • #Srbi
  • #autonomija
Najave

24.09. Veliki koncert HKC "Bunjevačko kolo"

H. R. | 24. rujna 2025.

Jubilarni Veliki koncert u povodu 55 godina postojanja HKC "Bunjevačko kolo".

27. 09. Obilježavanje 1100 godina Hrvatskoga Kraljevstva u Golubincima

H. R. | 27. rujna 2025.

Svečana proslava 1100. obljetnice Hrvatskoga Kraljevstva Srijemska biskupija obilježava u subotu, 27. rujna 2025. godine u Golubincima.

28. 09. Poziv za sudjelovanje na Festivalu tradicijskog pjevanja

H. R. | 28. rujna 2025.

HKC Bunjevačko kolo iz Subotice poziva sve zainteresirane amaterske pjevačke skupine koje njeguju tradicijsku pjesmu da se prijave za ovogodišnji, VIII. Međunarodni festival tradicijskog pjevanja.