Društvo

DZH podržava studente i traži izvanredne izbore

DZH podržava studente i traži izvanredne izbore

Studenti u blokadi priopćili su prije dva dana da traže raspuštanje Narodne skupštine i raspisivanje izvanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji.

»Vjerujemo da je demokracija jedini ispravan način za rješavanje političke krize ovakvih razmjera, stoga pozivamo narod da podrži listu kojoj će studenti u blokadi svih visokoškolskih ustanova na teritoriju Srbije prenijeti svoje povjerenje, kako bi na terazijama pravde prevagnula istina,« navedeno je u zajedničkoj objavi studenata u blokadi.

Da je zahtjev za raspuštanje Skupštine Republike Srbije i hitno raspisivanje izbora jedini mogući put za izlazak iz političke i društvene krize u kojoj se Srbija nalazi, smatra i Demokratska zajednica Hrvata, koja je priopćila da podržava ovaj, kao i sve prethodne zahtjeve studentskih plenuma.

»Blokada institucija, njihova instrumentalizacija i odbijanje da reagiraju na govor mržnje prema nama Hrvatima, građanima Republike Srbije, svakodnevne optužbe da su (svi) Hrvati ustaše, gotovo svakodnevni nastupi osuđenog ratnog zločinca Vojislava Šešelja na televizijama, kao i javno označavanje svih drugih građana te učestali napadi inspirirani takvim govorom, kojima svjedočimo posljednjih mjeseci, doveli su do opasnih podjela u društvu«, smatraju u DZH-u i dodaju da su jedini civilizirani način izlaska iz, po njima, ovako duboke društvene krize upravo izbori koji bi doveli do smjene i lustracije kompromitiranih nositelja vlasti te time do deblokade rada institucija.

»Članovi i simpatizeri Demokratske zajednice Hrvata spremni su pružiti svu potrebnu pomoć listi koju podrže studenti,« poručuju iz DZH-a.

Tags:

  • #DZH
  • #izvanredni izbori
Najave

24.09. Veliki koncert HKC "Bunjevačko kolo"

H. R. | 24. rujna 2025.

Jubilarni Veliki koncert u povodu 55 godina postojanja HKC "Bunjevačko kolo".

27. 09. Obilježavanje 1100 godina Hrvatskoga Kraljevstva u Golubincima

H. R. | 27. rujna 2025.

Svečana proslava 1100. obljetnice Hrvatskoga Kraljevstva Srijemska biskupija obilježava u subotu, 27. rujna 2025. godine u Golubincima.

28. 09. Poziv za sudjelovanje na Festivalu tradicijskog pjevanja

H. R. | 28. rujna 2025.

HKC Bunjevačko kolo iz Subotice poziva sve zainteresirane amaterske pjevačke skupine koje njeguju tradicijsku pjesmu da se prijave za ovogodišnji, VIII. Međunarodni festival tradicijskog pjevanja.