Diljem Vojvodine

Stipan Turkalj, rogozar iz Monoštora: Povratak prirodi i njezinim blagodatima

Stipan Turkalj, rogozar iz Monoštora: Povratak prirodi i njezinim blagodatima

Osim cekera i asura, od rogoza se još pletu i dekorativne posude za voće i košnice za pčele, a prostirke od ovoga materijala se stavljaju na zidove, podove i sl., čak se koriste i za postavljanje ispod kreveta, radi neutralizacije štetnih zračenja

 

 

Mnogi koji žive u urbanim sredinama, okruženi bukom, žurbom, ispušnim plinovima vozila, neprestanim zvonjenjem mobitela, rado bi se mijenjali za opušteni život na selu, gdje čovjek još uvijek može sebi priuštiti pravo na vlastiti mir.
»U svijetu je aktualan trend okretanja prema prirodi i svemu što ona nudi. Na našu sreću, mi se još uvijek možemo pohvaliti da su nam životi usko vezani uz prirodu koja nas okružuje. Ona nam daje osnovne uvjete za život, a u mom slučaju i materijal za rad«, kaže Stipan Turkalj, rogozar iz Bačkog Monoštora.

Zdenka Mitić

Opširnije u tiskanom izdanju i u internetskom izdanju za pretplatnike

Tags:

  • #Rogoz
  • #MonoštorRogoz
  • #Monoštor
Najave

23. 8. – Čikerijada

24. kolovoza 2025.

30. 8. – Sastali se alasi i bećari

31. kolovoza 2025.

Tradicionalna gastro manifestacija u organizaciji KUDH »Bodrog« u kuhanju ribljeg paprikaša

Kuhanje u dvorištu kuće časnih sestara a večera u Domu kulture, Monoštor.
Početak je u 18 sati.

15. 8. - 31.8. – Biskupijsko svetište Gospe od Suza – Bunarić

1. rujna 2025.

Događanja u narednom periodu na Biskupijskom svetištu Gospe od Suza na Bunariću.