Sport

Marko i Bojan Ziđarević: Subotički hokejaši u Emiratima

Marko i Bojan Ziđarević: Subotički hokejaši u Emiratima

 

Deset godina legendarni hokejaš Spartaka radi kao trener u Aziji

 

 

Vrijeme godišnjeg odmora Marko Ziđarević, izbornik nacionalne hokejaške reprezentacije Ujedinjenih Arapskih Emirata i trener momčadi Theebs, i njegov sin, hokejaš istoimene momčadi Bojan, provode u Subotici, relaksirajući se pred početak nove hokejaške sezone koja počinje idućeg mjeseca. Puno desetljeće živa legenda subotičkog hokeja radi kao stručnjak u Emiratima, prenoseći svoje znanje i bogato iskustvo mladim hokejašima ove bogate države na jugoistoku arapskog poluotoka. Drugu godinu skupa s njim je i njegov sin Bojan Ziđarević, nekadašnji hokejaš subotičkog Spartaka koji je svoju internacionalnu karijeru nastavio u državi čiju nacionalnu momčad predvodi upravo njegov otac.

Dražen Prćić

Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Ziđarević
  • #hokejZiđarević
  • #hokej
Najave

04. 08 - Hodočašće „Hod prema Majci“

H. R. | 4. kolovoza 2026.

Udruga mladih „Prijatelji nade“ organizira 4. kolovoza hodočašće „Hod prema Majci 2026.“

10. 08 - 14. 08. - XIX. Etnokamp Hrvatske čitaonice

H. R. | 14. kolovoza 2026.

Hrvatska čitaonica Subotica organizira XIX. Etnokamp za učenike osnovnoškolske dobi, koji će biti održan od 10. do 14. kolovoza u župi sv. Roka u Subotici.

25. 07. - 16. 08. - Proštenja u svetištu Gospe Tekijske

H. R. | 16. kolovoza 2026.

U Biskupijskom svetištu Gospe Tekijske kod Petrovaradina od 25. srpnja do 16. kolovoza bit će održana misna slavlja u povodu Malih i Velikih Tekija, Preobraženja, Velike Gospe i blagdana sv. Roka.

15. 05. - 26. 09. - Tavankutsko kulturno lito

H. R. | 26. rujna 2026.

Hrvatsko kulturno-prosvjetno društvo »Matija Gubec« i Galerija Prve kolonije naive u tehnici slame iz Tavankuta i ove godine priređuju tradicionalnu manifestaciju »Tavankutsko kulturno lito« i u okviru nje brojne događaje koji su počeli sredinom svibnja i traju do kraja rujna.