Sport

PRIČA O FOTOGRAFIJI: Hodočašće u Mariju Bistricu

PRIČA O FOTOGRAFIJI: Hodočašće u Mariju Bistricu

Hodočastili smo pod pokroviteljstvom Subotičke biskupije, Bogu se molili i u Mariji Bistrici euharistijsku službu slavili«, priča s. Tarzicija Tunjić

 

 

Mladi iz župe Isusova Uskrsnuća u Subotici, prije nešto više od dvadeset godina hodočastili su organizirano u glasovitom hrvatskom svetištu Mariji Bistrici, posjetivši usput i glavni grad Hrvatske, zagrebačku katedralu, te Gunju, rodno mjesto časne sestre Tarzicije Tunjić koja je pastoralno djelovala u Subotici. Fotografiju je zabilježio Ivan Ivković Ivandekić, a na njoj se vidi skupina mladih Subotičana, koji pod plakatom urađenim za Nacionalni euharistijski kongres 1984. godine, a koji nosi Kalo Crnković, skupa s časnom sestrom Tarzicijom hodočaste u Mariji Bistrici.  

Dražen Prćić

Opširnije u tiskanom izdanju 

Tags:

  • #Marija BistricaMarija Bistrica
Najave

13. 11. Koncert Gorana Karana u Subotici

H. R. | 13. studenoga 2025.

Koncert Gorana Karana pod nazivom Zvuci Dalmacije bit će održan 13. studenoga u Subotičkoj sinagogi.

14. 11. Bunjevci bez granica u Subotici

H. R. | 14. studenoga 2025.

VIII. Festival kulturne baštine Bunjevci bez granica će biti održan u petak 14. studenoga u svečanoj sali HKC-a Bunjevačko kolo u Subotici, s početkom u 20 sati.