Naklada

Versuslogia

Versuslogia

Knjiga pjesama Versuslogia Tatjane Ćaćić književni je prvijenac ove 32-godišnje Golubinčanke sa zagrebačkom adresom. Versuslogia je kolekcija pjesama koje su nastajale od autoričinih tinejdžerskih dana (17 godina) do danas. Pjesme u knjizi podijeljene su u četiri tematske cjeline: ...Zaljubljene, ...Razočarane, ...Nepoželjne i ...Nostalgične. U pitanju je prevashodno poezija ljubavne tematike, o čemu nam govore prva tri segmenta koji ujedno mogu funkcionirati i kao cjelina odnosno kronika jedne ljubavi, ali i priča o odrastanju protkana pitanjima smisla i životnih izazova. Zadnji, zatvarajući ciklus čine nostalgično intonirane pjesme u kojima Ćaćić pjeva i sanja o rodnom, vojvođanskom zavičaju.

Poezija Tatjane Ćaćić je realistična, bez većih eksperimenata i hermetičnosti što znaju pratiti suvremene ostvaraje u pjesništvu. Unatoč vidljivim početničkim greškama (radi se o prvijencu nešto mlađe autorice), Versuslogia je slika jedne osobe u odrastanju, poezija kojoj možemo dati šansu. Zajednice koje ne misle na svoju budućnost, teško da će je onda i imati. Čak i kada je u pitanju književna/pjesnička produkcija. Određenu težinu Versuslogiji daje i to što se radi o ženskoj autorici iz Srijema, a obje su te 'kategorije' (i žena i Srijem) pomalo podzastupljene u književnosti vojvođanskih Hrvata.

Najave

24.09. Veliki koncert HKC "Bunjevačko kolo"

H. R. | 24. rujna 2025.

Jubilarni Veliki koncert u povodu 55 godina postojanja HKC "Bunjevačko kolo".

27. 09. Obilježavanje 1100 godina Hrvatskoga Kraljevstva u Golubincima

H. R. | 27. rujna 2025.

Svečana proslava 1100. obljetnice Hrvatskoga Kraljevstva Srijemska biskupija obilježava u subotu, 27. rujna 2025. godine u Golubincima.

28. 09. Poziv za sudjelovanje na Festivalu tradicijskog pjevanja

H. R. | 28. rujna 2025.

HKC Bunjevačko kolo iz Subotice poziva sve zainteresirane amaterske pjevačke skupine koje njeguju tradicijsku pjesmu da se prijave za ovogodišnji, VIII. Međunarodni festival tradicijskog pjevanja.