Diljem Vojvodine

Seoske igre bez granica na Bikovu: Zabava u prvom, pobjeda u drugom planu

Seoske igre bez granica na Bikovu: Zabava u prvom, pobjeda u drugom planu

 

Četvrti put zaredom, a prvi put u okviru Dužijance, natjecalo se u deset disciplina inspiriranih seoskim motivima

 

 

 

Na Bikovu kraj Subotice u nedjelju su održane Seoske igre bez granica. Četvrti je to put zaredom da Bikovčani organiziraju ovu zabavno-sportsku manifestaciju, no ovoga puta i službeno u okviru proslave 100 godina žetvenih svečanosti Dužijance.
Igre bez granica trajale su tog vrućeg 17. srpnja praktički cijeli dan, počelo je ujutro u 8 natjecanjima u raznim zanimljivim i originalnim disciplinama u ambijentu risa, u podne je uslijedio ručak i nastavljeno je s igrama, a navečer je održan koncert popularnog subotičkog pjevača Dušana Svilara.

Z. P.

Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Bikovo
  • #Igre bez granicaBikovo
  • #Igre bez granica
Najave

04. 08 - Hodočašće „Hod prema Majci“

H. R. | 4. kolovoza 2026.

Udruga mladih „Prijatelji nade“ organizira 4. kolovoza hodočašće „Hod prema Majci 2026.“

10. 08 - 14. 08. - XIX. Etnokamp Hrvatske čitaonice

H. R. | 14. kolovoza 2026.

Hrvatska čitaonica Subotica organizira XIX. Etnokamp za učenike osnovnoškolske dobi, koji će biti održan od 10. do 14. kolovoza u župi sv. Roka u Subotici.

25. 07. - 16. 08. - Proštenja u svetištu Gospe Tekijske

H. R. | 16. kolovoza 2026.

U Biskupijskom svetištu Gospe Tekijske kod Petrovaradina od 25. srpnja do 16. kolovoza bit će održana misna slavlja u povodu Malih i Velikih Tekija, Preobraženja, Velike Gospe i blagdana sv. Roka.

15. 05. - 26. 09. - Tavankutsko kulturno lito

H. R. | 26. rujna 2026.

Hrvatsko kulturno-prosvjetno društvo »Matija Gubec« i Galerija Prve kolonije naive u tehnici slame iz Tavankuta i ove godine priređuju tradicionalnu manifestaciju »Tavankutsko kulturno lito« i u okviru nje brojne događaje koji su počeli sredinom svibnja i traju do kraja rujna.