Sport i zabava Sport i zabava

Odličja s državnog prvenstva

Veslačka ekipa HKUD-a Vladimir Nazor Salašari somborski sudjelovala je na 5. Prvenstvu Mađarske u dragon boat veslanju s posadama od 10 članova. Natjecanje je prošlog vikenda održano u Tolni (Mađarska), a sudjelovalo je nekoliko stotina veslača iz cijele Mađarske. Nazorovi veslači uz pomoć dva veslača iz Bezdana natjecali su se u dvije kategorije: muška i mix, a veslalo se na stazama od 200 metara i dva kilometra. Na utrci od 200 metara muška ekipa osvojila je prvo mjesto u kategoriji amaterskih ekipa, a u ukupnom plasmanu treće mjesto i brončano odličje, dok se mix ekipa plasirala na sredini tablice.

»Utrka na 2.000 metara ide tako što šest ekipe kreće u intervalima od minute i svakome se vrijeme mjeri pojedinačno. Naša muška ekipa je imala odličnu utrku s mnogo intenziteta i preokreta da bi na kraju zauzelala fantastično drugo mjesto među amaterskim posadama. Nedugo poslije muške posade nastupila je i mix ekipa koja je svojim veslanjem potvrdila da je dogurala daleko i da se u budućnosti mogu od nje očekivati sve bolji rezultati. Kao šlag na tortu je došlo proglašenje pobjednika, gdje smo pred stotinama veslača i gledatelja najavljeni kao prva ekipa izvan Mađarske koja je osvojila medalju na njihovom prvenstvu«, kazao je poslije povratka iz Mađarske kapetan veslačke ekipe Gašpar Matarić.