Tema

OBLJETNICA »HOSANE«: Spašavanje života kroz oporavak duše

OBLJETNICA »HOSANE«: Spašavanje života kroz oporavak duše

Imamo puno razloga za radost jer je iz naše Zajednice izašlo sedam momaka koji su završili program i koji su danas na svojim radnim mjestima, kaže upravitelj i osnivač Hosane vlč. Marinko Stantić

 

 

 

Prije četiri godine na salašu u Starom Žedniku kraj Subotice osnovana je Humanitarno-terapijska zajednica za pomoć ovisnicima »Hosana«, koja je pred sebe stavila zadatak – pomoći svima koji su iz bilo kojeg razloga upali u ovisnost o drogi, alkoholu, kocki, ali i onima koji su izgubili smisao života. Upravitelj Zajednice i njen osnivač vlč. Mariko Stantić, sagledavajući rezultate i postignuće u prethodne četiri godine, kaže kako je ova ustanova opravdala svoje postojanje te ima puno razloga za zadovoljstvo.  

 

»Obljetnica Zajednice uvijek je povod da se sagledaju rezultati i ono što se proteklih godina postiglo, tako i sada imamo puno razloga za radost jer je iz naše Zajednice izašlo sedam momaka koji su završili program i koji su danas na svojim radnim mjestima, neki na fakultetima. Dakle, plodovi su tu. Možemo reći i kako je još uvijek sav rad mahom oslonjen na naše vlastite snage i Božju pomoć, jer nemamo redovitu pomoć države, osim povremeno financijske potpore, što nam je ipak jako važno. Sve u svemu, zadovoljni smo onim što smo do sada postigli«, kaže vlč. Stantić.

S. Mamužić

Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Hosana
  • #ovisniciHosana
  • #ovisnici
Najave

04. 08 - Hodočašće „Hod prema Majci“

H. R. | 4. kolovoza 2026.

Udruga mladih „Prijatelji nade“ organizira 4. kolovoza hodočašće „Hod prema Majci 2026.“

10. 08 - 14. 08. - XIX. Etnokamp Hrvatske čitaonice

H. R. | 14. kolovoza 2026.

Hrvatska čitaonica Subotica organizira XIX. Etnokamp za učenike osnovnoškolske dobi, koji će biti održan od 10. do 14. kolovoza u župi sv. Roka u Subotici.

25. 07. - 16. 08. - Proštenja u svetištu Gospe Tekijske

H. R. | 16. kolovoza 2026.

U Biskupijskom svetištu Gospe Tekijske kod Petrovaradina od 25. srpnja do 16. kolovoza bit će održana misna slavlja u povodu Malih i Velikih Tekija, Preobraženja, Velike Gospe i blagdana sv. Roka.

15. 05. - 26. 09. - Tavankutsko kulturno lito

H. R. | 26. rujna 2026.

Hrvatsko kulturno-prosvjetno društvo »Matija Gubec« i Galerija Prve kolonije naive u tehnici slame iz Tavankuta i ove godine priređuju tradicionalnu manifestaciju »Tavankutsko kulturno lito« i u okviru nje brojne događaje koji su počeli sredinom svibnja i traju do kraja rujna.