
12.12.2016
Potpora matice
Predsjednik Vlade Plenković ponovio svoj stav o nužnosti poštivanja prava hrvatske manjine u Srbiji na način kako to ova hrvatska Vlada radi u smislu uključenosti srpske manjine u Hrvatskoj* Jednake šanse u srbijanskom društvu nećemo ostvariti bez pomoći Hrvatske, kaže Tomislav Žigmanov
Hrvatski premijer Andrej Plenković sastao se prošloga tjedna u Banskim dvorima s predstavnicima Hrvata u Srbiji, koji su ga upoznali s otvorenim pitanjima i izazovima s kojima se suočava hrvatska manjina.
Kod premijera Plenkovića bili su predsjednik Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini i zastupnik u Skupštini Srbije Tomislav Žigmanov, te predsjednik Hrvatskog nacionalnog vijeća Slaven Bačić.
Plenković je nakon sastanka na konferenciji za novinare ponovio svoj stav o nužnosti poštovanja prava hrvatske manjine u Srbiji na način kako to čini hrvatska Vlada kada je riječ o srpskoj manjini u Hrvatskoj.
»Smatramo da njihov položaj našom aktivnom politikom, osobito kroz rad Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Hrvatske, kroz rad Ministarstva vanjskih i europskih poslova, kao i kroz projekte, možemo ojačati i u pogledu zastupljenosti u predstavničkim tijelima, njihovih kulturnih prava, obrazovnog sustava, kao i sudjelovanja u medijskom životu i na svaki drugi način«, rekao je Plenković i najavio kako će položaj Hrvata u Srbiji biti jedna od glavnih tema u razgovorima između Zagreba i Beograda.
Z.S.
Opširnije u tiskanom izdanju