Telex

SVM upu­tio pi­smo UN i EU

Zbog činjenice da manjine nisu uspjele probiti cenzus i dobiti svoje predstavnike u republičkom parlamentu, Savez vojvođanskih Mađara je na više europskih i međunarodnih adresa uputio pismo u kojem se traži podrška i pomoć međunarodne zajednice kako bi utjecala na promjenu izbornog zakona i smanjivanje izbornog cenzusa za manjine koje žive u Srbiji. »Nadamo se da će ovo pismo imati efekta i da će doprinijeti da se promijeni situacija u kojoj su se našle manjinske zajednice u Srbiji nakon izbora«, rekao je na jučerašnjoj konferenciji za štampu József Kasza, predsjednik Saveza vojvođanskih Mađara.
    Pismo je upućeno između ostalog Xavieru Solani, Geoffreyu Barrettu, Romanu Prodiju, Chrisu Pattenu, Mauriziju Massariju, Kofiju Annanu, odnosno Ujedinjenim nacijama, Savetu Evrope, OEBS, ambasadama SAD, Australije, Austrije, Belgije, Francuske, Njemačke, Velike Britanije, Italije, i ostalim zemljama EU.

Najave

15. 05. - 26. 09. Tavankutsko kulturno lito

H. R. | 26. rujna 2026.

Hrvatsko kulturno-prosvjetno društvo »Matija Gubec« i Galerija Prve kolonije naive u tehnici slame iz Tavankuta i ove godine priređuju tradicionalnu manifestaciju »Tavankutsko kulturno lito« i u okviru nje brojne događaje koji su počeli sredinom svibnja i traju do kraja rujna.