Diljem Vojvodine

Svečanost u Gimnaziji »Svetozar Marković« u Subotici: Prva generacija maturantica na hrvatskom jeziku

Svečanost u Gimnaziji »Svetozar Marković« u Subotici: Prva generacija maturantica na hrvatskom jeziku

Gimnazija u Subotici jedina je gimnazija u Srbiji u kojoj se nastava izvodi na tri jezika – hrvatskom, mađarskom i srpskom

 

 

Prošle subote, 21. svibnja, maturanti Gimnazije »Svetozar Marković« u Subotici imali su proslavu mature, a među njima i učenice odjela 4. f, odnosno prva generacija učenica koje su nastavu pohađale na hrvatskom jeziku. Gimnazijsko školovanje, iako ih još čekaju završni ispiti, završilo je 12 učenica iz 4. f. Četiri učenice iz toga odjela pokušat će upisati studij u Hrvatskoj, a ostale, koje planiraju nastaviti školovanje, ovdje u Srbiji. 

D. B. P.

Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Gimnazija
  • #maturanticeGimnazija
  • #maturantice
Najave

24.09. Veliki koncert HKC "Bunjevačko kolo"

H. R. | 24. rujna 2025.

Jubilarni Veliki koncert u povodu 55 godina postojanja HKC "Bunjevačko kolo".

27. 09. Obilježavanje 1100 godina Hrvatskoga Kraljevstva u Golubincima

H. R. | 27. rujna 2025.

Svečana proslava 1100. obljetnice Hrvatskoga Kraljevstva Srijemska biskupija obilježava u subotu, 27. rujna 2025. godine u Golubincima.

28. 09. Poziv za sudjelovanje na Festivalu tradicijskog pjevanja

H. R. | 28. rujna 2025.

HKC Bunjevačko kolo iz Subotice poziva sve zainteresirane amaterske pjevačke skupine koje njeguju tradicijsku pjesmu da se prijave za ovogodišnji, VIII. Međunarodni festival tradicijskog pjevanja.