Intervju

Viktorija Aladžić: U rušenju vrijednih kuća nema pobjednika, samo poraženih

Viktorija Aladžić: U rušenju vrijednih kuća nema pobjednika, samo poraženih

Već smo se uvjerili da onaj način planiranja grada koji je rezultirao izgradnjom poslovno-hotelskog kompleksa »Galeria«nije dobar ni za njegovog investitora, ni za građane

 

 

 

HR: Ima li, po vašem mišljenju, kraja rušenju Subotice? Hoće li se zaustaviti ili nastaviti rušenje kuća i ambijenta koji su svojedobnobili zaštićeni kao urbana cjelina?

Rušenje starih objekata neminovnost je današnjice, međutim prilikom donošenja odluka o tome koji će se objekt rušiti od velike je važnosti uzeti u obzir značaj objekta i alternativna rješenja. U zemljama zapadne Europeprisutan je trend obnove i revitalizacije historijskih kvartova i u mnogim gradovima ovakve obnove pokazale su se kao veoma uspješnene samo s aspekta očuvanja karaktera naselja i njegovog identiteta već i s ekonomskog aspekta. 

Jasminka Dulić

Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Viktorija Aladžić
  • #SuboticaViktorija Aladžić
  • #Subotica
Najave

15. 05. - 26. 09. Tavankutsko kulturno lito

H. R. | 26. rujna 2026.

Hrvatsko kulturno-prosvjetno društvo »Matija Gubec« i Galerija Prve kolonije naive u tehnici slame iz Tavankuta i ove godine priređuju tradicionalnu manifestaciju »Tavankutsko kulturno lito« i u okviru nje brojne događaje koji su počeli sredinom svibnja i traju do kraja rujna.