Diljem Vojvodine

Sjećanje na čuvenog violinistu

Sjećanje na čuvenog violinistu
Hrvatsko kulturno prosvjetno društvo Silvije Strahimir Kranjčević iz Berega organiziralo je u nedjelju, 21. lipnja, 18. Smotru tamburaša Mikini dani. Ovaj tamburaški susret organizira se u čast Mike Ivoševa Kuzme, čuvenog bereškog glazbenika.
 
 
Hrvatska udruga u Beregu punih 18 godina na ovakav način čuva sjećanje na svog Miku, koji je u prvoj polovici prošlog stoljeća, kao vilinist, svirao od Sombora, preko Zagreba, do Makarske i Pule. »Nije ova smotra samo u čast Mike Ivoševa, već je u čast svim bereškim tamburašima, koji su njegovali tamburašku glazbu u želji da se tamburaški instrumenti s ovih naših prostora očuvaju i za generacije koje dolaze. Prigoda je ovo i da se afirmiraju mlađi naraštaj, ali i da zavole ovakvu vrstu glazbe. Sudionici programa ove godine su iz Mađarske i Hrvatske, te ova smotra ima međunarodni karakter«, kaže predsjednik HKPD-a Silvije Strahimir Kranjčević Marin Katačić. Sudionike i goste pozdravio je konzul Konzulata Republike Hrvatske u Subotici Neven Marčić, a smotru je otvorila dopredsjednica HNV-a Snežana Periškić.
 
Zlata Vasiljević
 
Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Mikini dani
  • #Mikini dani
  • #
Najave

13. 11. Koncert Gorana Karana u Subotici

H. R. | 13. studenoga 2025.

Koncert Gorana Karana pod nazivom Zvuci Dalmacije bit će održan 13. studenoga u Subotičkoj sinagogi.

14. 11. Bunjevci bez granica u Subotici

H. R. | 14. studenoga 2025.

VIII. Festival kulturne baštine Bunjevci bez granica će biti održan u petak 14. studenoga u svečanoj sali HKC-a Bunjevačko kolo u Subotici, s početkom u 20 sati.