Tema

REKOM: Put ka utvrđivanju činjenica o ratnim zločinima

REKOM: Put ka utvrđivanju činjenica o ratnim zločinima

Akcija naziva "Regionalno odmrzavanje" počela 26. travnja u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Ljubljani, Banjaluci, Prištini, Skoplju i Podgorici

 

 

U četvrtak, 28. travnja, na štandu kod Gradske kuće u Somboru započelo je prikupljanje potpisa potpore za osnivanje Regionalne komisije (REKOM) koja bi trebala utvrditi činjenice o ratnim zločinima i drugim teškim kršenjima ljudskih prava počinjenim na području bivše države od 1991. do 2001. godine.

Zlatko Gorjanac

Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #REKOM
  • #Sombor
  • #ratni zločiniREKOM
  • #Sombor
  • #ratni zločini
Najave

31. 01. »Veliko prelo 2026.« u Subotici

H. R. | 31. siječnja 2026.

HKC Bunjevačko kolo organizira Veliko prelo 2026. koje će biti održano u subotu, 31. siječnja 2026., u dvorani Tehničke škole Ivan Sarić u Subotici, s početkom u 20 sati. Doček gostiju je od 19 do 20 sati, kada počinje službeni dio programa. 

07. 02. Gupčev bal u Tavankutu

H. R. | 7. veljače 2026.

HKPD Matija Gubec organizira XVII. Gupčev bal, koji će se održati 7. veljače 2026. godine u velikoj dvorani Doma kulture u Donjem Tavankutu. Gosti se očekuju od 19 sati. Za dobru zabavu pobrinut će se TS Biseri iz Subotice te TS Astal iz Požege.