Društvo

Samo što nismo – izašli iz krize

Samo što nismo – izašli iz krize
Nanizala su se desetljeća u kojima sam slušao kako »tek što nismo izašli iz krize« ili da ćemo iz ekonomske krize izaći kroz godinu, dvije ili pet godina. Nakon prvih sto dana novog mandata Vlade Srbije, premijer Aleksandar Vučić je u razgovoru za B92 izjavio da će Srbija izaći iz krize za dvije godine – pojava deja vu (već viđenog) ili stvarnost? Također je izjavio da je zbog neodgovornosti iz prošlosti, a misleći na političku vladavinu Demokratske stranke, zemlja sada na putu da za šest mjeseci bankrotira.
 
 
Naravno da svoje ranije sudjelovanje u »uspješnoj« politici Srbije devedesetih godina nije spominjao, no, pitanje je što sad kaže premijer – hoće li biti jedno ili drugo: bankrot ili izlazak iz krize?
Odgovor od premijera stiže brzo, kao pripremanje instant juhice iz vrećice: »Ako se budemo ponašali kao ranije, imat ćemo kaos u prodavaonicama, grčki, argentinski ili ukrajinski scenarij«. Ima tu istine, samo što premijer nije rekao na koje se godine sveukupno odnosi to »ranije ponašanje«.
 
Z. Sarić
 
Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Vlada Srbije nakon 100 dana svog mandataVlada Srbije nakon 100 dana svog mandata
Najave

24.09. Veliki koncert HKC "Bunjevačko kolo"

H. R. | 24. rujna 2025.

Jubilarni Veliki koncert u povodu 55 godina postojanja HKC "Bunjevačko kolo".

27. 09. Obilježavanje 1100 godina Hrvatskoga Kraljevstva u Golubincima

H. R. | 27. rujna 2025.

Svečana proslava 1100. obljetnice Hrvatskoga Kraljevstva Srijemska biskupija obilježava u subotu, 27. rujna 2025. godine u Golubincima.

28. 09. Poziv za sudjelovanje na Festivalu tradicijskog pjevanja

H. R. | 28. rujna 2025.

HKC Bunjevačko kolo iz Subotice poziva sve zainteresirane amaterske pjevačke skupine koje njeguju tradicijsku pjesmu da se prijave za ovogodišnji, VIII. Međunarodni festival tradicijskog pjevanja.