Tema

Tjeralice: Nesklad emocija, pravosuđa i zakona

Tjeralice: Nesklad emocija, pravosuđa i zakona

Najbolje bi bilo kad bi se i srpsko i hrvatsko i tužiteljstvo u BiH bavili zločinima koji su činili ljudi odavde ili odande, pa neka razmjenjuju podatke, smatra profesor ustavnog prava Bogoljub Milosavljević

 

 

Posljednjih su nekoliko godina sve države u regiji, nastale iz bivših republika SFRJ, manje ili više značajno napredovale u političkoj suradnji, pa jednako tako i u sferi pravosuđa. No, izuzmu li se organizirane kriminalne skupine, koje su svojim (ne)djelima natjerale policije u regiji da tijesno surađuju, na drugoj strani pozornost su plijenila uhićenja vezana uz ratne zločine.

Bojana Oprijan Ilić

Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #uhićenja
  • #ratni zločini
  • #Purdauhićenja
  • #ratni zločini
  • #Purda
Najave

12. 05. Izložba: 1100 godina Hrvatskog kraljevstva u Rumi

H. R. | 12. svibnja 2026.

Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata u suradnji sa župom Uzvišenja svetog Križa u Rumi priređuje izložbu 1100 godina Hrvatskog kraljevstva, tragom milenijske proslave u Bačkoj i Srijemu.

30. 1. – 1. 6. Snimi kratki film mobitelom o materijalnoj kulturnoj baštini Hrvata u Srbiji

(ZKVH) | 1. lipnja 2026.

Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata raspisuje nagradni natječaj za učenike srednjih škola

SNIMI KRATKI FILM MOBITELOM O MATERIJALNOJ KULTURNOJ BAŠTINI HRVATA U SRBIJI 

Predstavite materijalnu kulturnu baštinu svoje sredine!

Natječaj traje od 30. siječnja 2026. do 1. lipnja 2026.

06. 07. - 11. 07. XV. Seminar bunjevačkog stvaralaštva u Tavankutu

H. R. | 11. srpnja 2026.

Seminar bunjevačkog stvaralaštva, koji se organizira petnaesti put, bit će održan od 6. do 11. srpnja u Tavankutu u organizaciji HKPD-a Matija Gubec. Tema ovogodišnjeg seminara je Dužijanca.