Kultura

Divan uvod u veliki blagdan

Divan uvod u veliki blagdan

Likovno-slamarski odjel HKPD-a »Matija Gubec« iz Tavankuta i Likovni odjel HKC-a »Bunjevačko kolo« iz Subotice, priredili su devetnaestu po redu Uskrsnu izložbu, koja je otvorena u utorak, 27. ožujka, u predvorju Gradske kuće.

 

 

Osim tavankutskih slamarki, koje se ovim dana mogu pohvaliti solidnom popularnošću (na HRT je iste večeri prikazan dokumentarac »Od zrna do slike«, a u utorak izlažu u Splitu) i subotičkih slikara-amatera iz »Kola«, svoje radove ovom prigodom predstavile su i članice kreativne sekcije MZ »Centar 3« te pojedinci koji izrađuju rukotovorine. Kao i uobičajno, ovim prigodnim bazarom dominirale su pisanice realizirane u različitim tehnikama.Nazočne je ispred organizatora pozdravila slamarka Jozefina Skenderović, a izložbu je otvorio Ladislav Suknović, predsjednik HKPD-a »Matija Gubec« iz Tavankuta.Uskrsna izložba u vestibilu Gradske kuće u Subotici, koja je inače i prodajnog karaktera, može se pogledati do srijede 4. travnja, u vremenu od 10 do 20 sati. 

D.B.P.

Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Uskrsna izložba
  • #Matija GubecUskrsna izložba
  • #Matija Gubec
Najave

24.09. Veliki koncert HKC "Bunjevačko kolo"

H. R. | 24. rujna 2025.

Jubilarni Veliki koncert u povodu 55 godina postojanja HKC "Bunjevačko kolo".

27. 09. Obilježavanje 1100 godina Hrvatskoga Kraljevstva u Golubincima

H. R. | 27. rujna 2025.

Svečana proslava 1100. obljetnice Hrvatskoga Kraljevstva Srijemska biskupija obilježava u subotu, 27. rujna 2025. godine u Golubincima.

28. 09. Poziv za sudjelovanje na Festivalu tradicijskog pjevanja

H. R. | 28. rujna 2025.

HKC Bunjevačko kolo iz Subotice poziva sve zainteresirane amaterske pjevačke skupine koje njeguju tradicijsku pjesmu da se prijave za ovogodišnji, VIII. Međunarodni festival tradicijskog pjevanja.