Kolumne

Muka s riječima

Muka s riječima

Sport i glazba važe u svijetu kao dva najveća promotora dobre volje. No, je li baš uvijek tako?Polufinalna rukometna utakmica između reprezentacija Srbije i Hrvatske na Europskom prvenstvu, odigrana u Beogradu prošloga petka, počela je gromoglasnim unisonim zviždanjem prilikom intoniranja himne Republike Hrvatske, a tijekom utakmice čulo se i sporadično neprimjereno navijanje domaće publike. Ovo sportsko prvenstvo obilježili su i teški incidenti. Brutalno su napadnuti hrvatski navijači i uništavana vozila hrvatskih registarskih oznaka. 

No, dogodilo se i nešto posve drukčije od spomenutih promotora dobre volje, ovaj put glazbe. Na dan te polufinalne rukometne utakmice, splitski hip hop bend The Beat Fleet, održao je koncert u Domu omladine u Beogradu pred oko 2000 ljudi. I publika i bend su punih srca uživali u razmjeni pozitivne energije i pjevali zajedno. 
 
Z.S

Tags:

  • #UvodnikUvodnik
Najave

07. 02. Gupčev bal u Tavankutu

H. R. | 7. veljače 2026.

HKPD Matija Gubec organizira XVII. Gupčev bal, koji će se održati 7. veljače 2026. godine u velikoj dvorani Doma kulture u Donjem Tavankutu. Gosti se očekuju od 19 sati. Za dobru zabavu pobrinut će se TS Biseri iz Subotice te TS Astal iz Požege.

07. 02. Bunjevačko prelo u Zagrebu

H. R. | 7. veljače 2026.

Zajednica protjeranih Hrvata iz Srijema, Bačke i Banata priređuje Bunjevačko prelo u Zagrebu 7. veljače.

07. 02. Pokladni bal pod maskama u Monoštoru Dom kulture, Monoštor

H. R. | 7. veljače 2026.

Kulturno-umjetničko društvo Hrvata Bodrog organizira Pokladni bal pod maskama u subotu 7. veljače u Domu kulture u Monoštoru u 19 sati.

07. 02. IX Šokaćka večer

H. R. | 7. veljače 2026.

HKU Antun Sorgg iz Vajske organizira Šokačku večer koja će biti održana 7. veljače restoranu Bački dvor na jezeru Provala.

15. 02. Prelo sićanja 2026.

H. R. | 15. veljače 2026.

Hrvatski kulturni centar Bunjevačko kolo i Katoličko društvo Ivan Antunović iz Subotice organiziraju 16. Prelo sićanja koje će biti održano u nedjelju, 15. veljače.

30.01. - 01.06. Snimi kratki film mobitelom o materijalnoj kulturnoj baštini Hrvata u Srbiji

(ZKVH) | 1. lipnja 2026.

Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata raspisuje nagradni natječaj za učenike srednjih škola

SNIMI KRATKI FILM MOBITELOM O MATERIJALNOJ KULTURNOJ BAŠTINI HRVATA U SRBIJI 

Predstavite materijalnu kulturnu baštinu svoje sredine!

Natječaj traje od 30. siječnja 2026. do 1. lipnja 2026.