Društvo

Tribina Nezavisnog društva novinara Vojvodine: Medijska strategija – što dalje?

Tribina Nezavisnog društva novinara Vojvodine: Medijska strategija – što dalje?

Nije jasno kojim će se kriterijima voditi onaj tko bude odlučivao da određeni grad ili postaja dobiju status regionalnog javnog servisa, čulo se na skupu

 

 

Neprihvatljivo je i to što nije jasno kojim će se kriterijima voditi onaj koji bude odlučivMi koji smo sudjelovali u izradi Medijske strategije u Srbiji pristali smo na određena rješenja svjesni da je ipak primarni cilj da konačno poslije 11 godina, od 5. listopada 2000. godine, ova zemlja dobije ovakav dokument, te da će to biti nešto iz čega će kasnije proizići niz neophodnih zakonskih rješenja, izjavio je predsjednik Upravnog odbora Asocijacija neovisnih elektroničkih medija Saša Mirković. Na tribini Nezavisnog društva novinara Vojvodine, održanoj prošlog četvrtka u Novom Sadu, Mirković je dodao kako će se donošenjem strategije izbjeći kolizija zakona koja trenutačno postoji i protuustavnost nekih zakona.ao da određeni grad ili postaja dobiju status regionalnog javnog servisa.

Ankica Jukić-Mandić

Opširnije u tiskanom izdanju i u internetskom izdanju za pretplatnike

Tags:

  • #mediji
  • #strategijamediji
  • #strategija
Najave

05. 03. Promocija glazbenog albuma Dugih lampa sjaj

H. R. | 5. ožujka 2026.

U povodu dvostruke obljetnice hrvatskoga klasika, pjesnika i prozaista Vjekoslava Majera (1900. – 1975.), koncem 2025. godine u nakladi Matice hrvatske Subotica objavljen je nosač zvuka pod nazivom Dugih lampa sjaj. Odabrane pjesme Vjekoslava Majera uglazbio je, aranžirao i izveo novosadski kantautor Nemanja Nešić, dok umjetnički spoj književnosti i glazbe prati i knjižica Majerovih pjesama s ilustracijama Ružice Miković Žigmanov.

08. 03. Dan žena u Bačkom Monoštoru

H. R. | 8. ožujka 2026.

KUDH Bodrog iz Bačkog Monoštora organizira u nedjelju, 8. ožujka pješačku poklon turu Monoštorom za žene u povodu Dana žena.

30.01. - 01.06. Snimi kratki film mobitelom o materijalnoj kulturnoj baštini Hrvata u Srbiji

(ZKVH) | 1. lipnja 2026.

Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata raspisuje nagradni natječaj za učenike srednjih škola

SNIMI KRATKI FILM MOBITELOM O MATERIJALNOJ KULTURNOJ BAŠTINI HRVATA U SRBIJI 

Predstavite materijalnu kulturnu baštinu svoje sredine!

Natječaj traje od 30. siječnja 2026. do 1. lipnja 2026.