Sport

Spektakl na Savi: Prvi maraton lađa u Slavonskom Brodu

Spektakl na Savi: Prvi maraton lađa u Slavonskom Brodu

U Slavonskom Brodu po prvi je put održan mini maraton lađa – popularni Lađarski kup – koji je pratila dosad najveća bakljada na rijeci Savi.

Spektakl se odvijao uz obalu Save, dok je cilj bio kod graničnog prijelaza, u ravnini stadiona NK Marsonia.

U Slavonski Brod stiglo je ukupno 13 ekipa – 7 muških i 6 ženskih – među kojima i najbolja muška ekipa UL Zagreb te najbolja ženska ekipa UL Sisak, što ovom događaju daje nacionalni značaj. Međunarodnu dimenziju daje mu i ekipa Salašari Somborski iz Sombora, koja se prvi put okušala na slavonskim vodama, a među članovima ekipe nalazi se i jedna Subotičanka – naša kolegica Jelena Ademi.

»Uspjeli smo ostvariti ovaj dugogodišnji san. Osnovani smo 2022. godine, ideja je bila moja. Nakon što smo okupili mušku ekipu, formirali smo i žensku. Donijeti ovdje prvi Lađarski kup u povijesti grada za nas je izvor velikog ponosa. Posebno nas raduje što su ovdje i najbolje ekipe iz Hrvatske. Drago nam je i što je tu Opuzen iz doline Neretve, kao i naši dragi gosti iz Srbije.« kaže Marko Lipovac, iz Udruge lađara Marsonia.

»Došli smo s mješovitom ekipom. Cilj nam je bio sudjelovati u prvoj utrci. Prvi put veslamo na Savi, koja je visoka, a utrka se vesla i uzvodno i nizvodno, što ju je učinilo zahtjevnom.« rekao je Gašpar Matarić, kapetan ekipe Salašari Somborski.

Najave

15. 12. - 28. 12. Godišnja kolektivna izložba slika Croarta

H. R. | 28. prosinca 2025.

Hrvatska likovna udruga Croart organizira redovitu godišnju izložbu slika svojih članova i gostiju nastalih na Umjetničkoj koloniji Panon 2025

31. 01. »Veliko prelo 2026.« u Subotici

H. R. | 31. siječnja 2026.

HKC Bunjevačko kolo organizira Veliko prelo 2026. koje će biti održano u subotu, 31. siječnja 2026., u dvorani Tehničke škole Ivan Sarić u Subotici, s početkom u 20 sati. Doček gostiju je od 19 do 20 sati, kada počinje službeni dio programa. 

07. 02. Gupčev bal u Tavankutu

H. R. | 7. veljače 2026.

HKPD Matija Gubec organizira XVII. Gupčev bal, koji će se održati 7. veljače 2026. godine u velikoj dvorani Doma kulture u Donjem Tavankutu. Gosti se očekuju od 19 sati. Za dobru zabavu pobrinut će se TS Biseri iz Subotice te TS Astal iz Požege.