Društvo

Zagreb je uz Beograd

Zagreb je uz Beograd

U znak solidarnosti s građanima Srbije, građani Zagreba zapalili su svijeće i položili cvijeće ispod imena osmero djece i domara ubijenih u tragičnom događaju u beogradskoj školi, javlja HRT.

Paljenje svijeća organizirala je građanska Inicijativa Zagreb te zove i to na Trgu Petra Preradovića u središtu grada, između ograde Pravoslavne crkve Sv. Preobraženja i kipa Petra Preradovića.

Zagreb je uz vas stoji na poruci istaknutoj na spomeniku Preradoviću, uz navedene inicijale osmero nastradale djece te uz ime domara.

Paljenjem svijeća, polaganjem cvjetova i tišinom Zagreb je odao počast nastradalima u tragediji koja je pogodila cijelu regiju.

Podsjetimo, predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković je ranije uputio u ime Vlade izraze sućuti predsjednici Vlade Republike Srbije Ani Brnabić povodom masovne pucnjave u Osnovnoj školi Vladislava Ribnikara u Beogradu, izrazivši ožalošćenost tako velikim brojem izgubljenih dječjih života.

»Molim Vas primite izraze moje iskrene sućuti povodom masovne pucnjave u osnovnoj školi u Beogradu. Obiteljima ubijenih izražavamo iskrenu sućut, a ranjenima želimo brzi oporavak«, stoji u pismu sućuti predsjednika Vlade.

H. R. / Foto: HRT


 


 


 

Najave

15. 12. - 28. 12. Godišnja kolektivna izložba slika Croarta

H. R. | 28. prosinca 2025.

Hrvatska likovna udruga Croart organizira redovitu godišnju izložbu slika svojih članova i gostiju nastalih na Umjetničkoj koloniji Panon 2025

31. 01. »Veliko prelo 2026.« u Subotici

H. R. | 31. siječnja 2026.

HKC Bunjevačko kolo organizira Veliko prelo 2026. koje će biti održano u subotu, 31. siječnja 2026., u dvorani Tehničke škole Ivan Sarić u Subotici, s početkom u 20 sati. Doček gostiju je od 19 do 20 sati, kada počinje službeni dio programa. 

07. 02. Gupčev bal u Tavankutu

H. R. | 7. veljače 2026.

HKPD Matija Gubec organizira XVII. Gupčev bal, koji će se održati 7. veljače 2026. godine u velikoj dvorani Doma kulture u Donjem Tavankutu. Gosti se očekuju od 19 sati. Za dobru zabavu pobrinut će se TS Biseri iz Subotice te TS Astal iz Požege.