Sport

Moj kućni ljubimac: Crnja

Moj kućni ljubimac: Crnja

Ove, za naše pojmove neobične životinje, krase i paorsko dvorište Sonćanina Marka Miloša

 

 

Onima koji gutaju doslovno sve o poznatima, iz holivudskog žutog tiska poznato je kako je slavni glumac George Clooney godinama za kućnog ljubimca imao patuljastu vijetnamsku svinju po imenu Maks. Od pojave u Americi svojevremeno, ova se ljupka životinja proširila i u Europu, pa je tako uvezena i u naše krajeve. Svoje ljubitelje našla je poglavito u ruralnim sredinama, jer ju je u gradskim uvjetima gotovo nemoguće uzgojiti. 

Ivan Andrašić

Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Sonta
  • #prasiciSonta
  • #prasici
Najave

05. 03. Promocija glazbenog albuma Dugih lampa sjaj

H. R. | 5. ožujka 2026.

U povodu dvostruke obljetnice hrvatskoga klasika, pjesnika i prozaista Vjekoslava Majera (1900. – 1975.), koncem 2025. godine u nakladi Matice hrvatske Subotica objavljen je nosač zvuka pod nazivom Dugih lampa sjaj. Odabrane pjesme Vjekoslava Majera uglazbio je, aranžirao i izveo novosadski kantautor Nemanja Nešić, dok umjetnički spoj književnosti i glazbe prati i knjižica Majerovih pjesama s ilustracijama Ružice Miković Žigmanov.

08. 03. Dan žena u Bačkom Monoštoru

H. R. | 8. ožujka 2026.

KUDH Bodrog iz Bačkog Monoštora organizira u nedjelju, 8. ožujka pješačku poklon turu Monoštorom za žene u povodu Dana žena.

30.01. - 01.06. Snimi kratki film mobitelom o materijalnoj kulturnoj baštini Hrvata u Srbiji

(ZKVH) | 1. lipnja 2026.

Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata raspisuje nagradni natječaj za učenike srednjih škola

SNIMI KRATKI FILM MOBITELOM O MATERIJALNOJ KULTURNOJ BAŠTINI HRVATA U SRBIJI 

Predstavite materijalnu kulturnu baštinu svoje sredine!

Natječaj traje od 30. siječnja 2026. do 1. lipnja 2026.