Sport

Prvenstveni debi subotičkih boćara

Prvenstveni debi subotičkih boćara

 

Najmlađi klub u sastavu Sportskog društva Spartak iz Subotice, Boćarski klub istog imena, u nedjelju, 28. travnja, na terenu Peštan (Makova sedmica), odigrao je protiv gostujuće momčadi Foks iz Kljajićeva svoj prvi službeni, ligaški susret u sklopu Druge lige Srbije, skupina Vojvodina sjever.
Ovim susretom subotičko boćanje započinje svoju sportsku povijest, a još jedan sport se upisuje u njenu bogatu riznicu. Sve zahvaljujući skupini istinskih sportskih entuzijasta, predvođenih Franjom Olmanom, najzaslužnijim za oživljavanja nadaleko poznatog svjetskog sporta i na ovim našim prostorima sjevera Bačke.
 
 
 
 
 
Franjo Olman, predsjednik kluba
 
Ovaj naš prvi službeni ligaški nastup nam mnogo znači i predstavlja svojevrsnu krunu svih naših dosadašnjih napora da jednu, na našim prostorim do sada, amatersku disciplinu pretočimo u legitimni sport i uključimo se u ligaško natjecanje momčadi Druge lige Srbije. Slobodno mogu kazati kako je boćanje sve više u ekspanziji i svakim novim natjecanjem imamo sve više zainteresiranih da se i sami oprobaju s boćama. Za sve one koji su još uvijek na početku bavljenja ovim sportom organizirali smo Gradsku ligu Subotice u kojoj se natječe 13 ekipa, dok je naša najbolja momčad BK Spartak od ove sezone stekla pravo natjecanja u nacionalnom drugoligaškom natjecanju skupina Vojvodina sjever. U ovoj ligi se osim nas natječu momčadi koje su iz Kljajićeva, Stanišića i Sombora, a natjecanje se odvija dvokružno, što podrazumijeva jedno gostovanje i domaćinstvo po sustavu svatko sa svakim. Pobjednik ovog ranga natjecanja stječe pravo plasmana u Prvu ligu Srbije, skupina Sjever. S obzirom kako smo mi debitanti u ligaškom natjecanju, naš prevashodni cilj je stjecanje iskustva i učenje od iskusnijih protivnika, a dat ćemo sve od sebe ne bi li ostvarili i koju pobjedu protiv momčadi koje imaju mnogo više ligaških susreta od nas. Što se tiče današnjeg rezultata i poraza od 8-4, osobno sam zadovoljan jer smo igrali najbolje što umijemo, a zabilježili smo pobjede u dvije discipline, preciznom izbijanju i igri parova, što je posve zadovoljavajuće na samom startu ligaškog natjecanja.
 
Dražen Prćić
 
Opširnije u tiskanom izdanju

Tags:

  • #Boćanje
  • #SpartakBoćanje
  • #Spartak
Najave

05. 03. Promocija glazbenog albuma Dugih lampa sjaj

H. R. | 5. ožujka 2026.

U povodu dvostruke obljetnice hrvatskoga klasika, pjesnika i prozaista Vjekoslava Majera (1900. – 1975.), koncem 2025. godine u nakladi Matice hrvatske Subotica objavljen je nosač zvuka pod nazivom Dugih lampa sjaj. Odabrane pjesme Vjekoslava Majera uglazbio je, aranžirao i izveo novosadski kantautor Nemanja Nešić, dok umjetnički spoj književnosti i glazbe prati i knjižica Majerovih pjesama s ilustracijama Ružice Miković Žigmanov.

08. 03. Dan žena u Bačkom Monoštoru

H. R. | 8. ožujka 2026.

KUDH Bodrog iz Bačkog Monoštora organizira u nedjelju, 8. ožujka pješačku poklon turu Monoštorom za žene u povodu Dana žena.

30.01. - 01.06. Snimi kratki film mobitelom o materijalnoj kulturnoj baštini Hrvata u Srbiji

(ZKVH) | 1. lipnja 2026.

Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata raspisuje nagradni natječaj za učenike srednjih škola

SNIMI KRATKI FILM MOBITELOM O MATERIJALNOJ KULTURNOJ BAŠTINI HRVATA U SRBIJI 

Predstavite materijalnu kulturnu baštinu svoje sredine!

Natječaj traje od 30. siječnja 2026. do 1. lipnja 2026.