Arhiv tekstova Arhiv tekstova

Re­zul­tat ni­je bi­tan, bit­no je druženje

SONTA – U subotu, 28. veljače, na nogometnom igralištu u Sonti, odigrana je međunarodna prijateljska utakmica između domaćeg NK »Dinamo« i NK » Vupik« iz Vukovara, Republika Hrvatska. Po teškom, blatnjavom terenu, nogometaši su prikazali dopadljiv nogomet, s pet lijepih zgoditaka. Pobijedio je domaćin rezultatom 3: 2, poluvrijeme 2: 0. Željko Soldo, sportski direktor NK »Vupik« zadovoljan je viđenim na ovoj utakmici: »Mi smo Sonćane ugostili 2002. godine, pa smo danas došli na uzvrat. Nećemo prekinuti ovaj vid suradnje, ovakve utakmice i druženja poslije njih, pravi su recept za uspostavljanje pokidanih veza. Mi se natječemo u drugoj županijskoj ligi, to je otprilike rang u kojem se natječe i naš domaćin. Šteta što je kiša uništila travnjak, no ipak sam zadovoljan pokazanim od strane igrača obje ekipe« Zadovoljan je bio i Milorad Šarac, predsjednik domaćeg kluba: »Susreti protiv »Vupika« već postaju tradicija« Rezultat nije bitan, bitno je druženje. Sport i kultura su uvijek bili ti koji su utirali put ostalim strukturama. Kamo sreće da nas slijede i političari i gospodarstvenici, brzo bi došlo sve na svoje mjesto.« Branislav Kuruc, prvi trener »Dinama«: »Zadovoljan sam onim što su moji nogometaši pružili u prvom poluvremenu, no u drugom su manje trčali i odmah je došlo do pada u igri. Šteta što je teren ovako blatnjav, pa nismo mogli razviti svoju igru. Nadam se da će u prvenstvu biti bolje.«