Volim voziti sve discipline

Ovaj razgovor s Janicom Kostelić vođen je neposredno prije njenog osvajanja zlatne medalje i titule svjetske prvakinje u kombinaciji (spust i dvije slalomske utrke). Nismo ga objavili prije, ne želeći »lošu sreću« najboljoj hrvatskoj skijašici svih vremena.
4Pred Vama je Svjetsko prvenstvo u St. Moritzu,  kako se motivirate za najviše domete?
Kao i na svakom natjecanju. Želim biti što bolja i pobijediti ako je moguće.
4Koju biste disciplinu izdvojili?
Pa, svaka mi je draga na svoj način. Za sada sam najbolja u slalomu, ali su mi i
druge svojevrstan izazov. Željela bih biti što bolja u njima.
4Kratak komentar proteklog dijela natjecateljske sezone?
Odlično! Mali kristalni globus u slalomu sam već praktički osvojila, a i veliki globus je blizu (Janica je vodeća u generalnom plasmanu Svjetskog kupa, op.a). No, želim se koncentrirati da sve do kraja što bolje odvozim, kako bi »on« i stvarno bio moj. Jako je naporna sezona, vozim sve discipline, ali uživat ću ako budem ukupna pobjednica Svjetskog kupa.
4Postoji li utrka koju biste izdvojili, za kojom možda žalite?
Teško mi je izdvajati utrke. Svaka ima svoju draž. Možda one olimpijske. Ma, sve su mi drage koje su dobro završile. Mislim na one koje sam pobijedila.
4Mnogi naši čitatelji ne znaju na kojim skijama vozite i kakve su one?
Već duže vremena vozim salomon skije i meni su, jednostavno, super!
4U posljednje vrijeme sve češće su na programu noćna natjecanja pod svjetlima reflektora, za razliku od klasičnih dnevnih utrka. Koja Vam više pašu?
Dnevna su mi nekako draža. Bolje se osjećam kad je bolja vidljivost na stazi. Napose u brzim disciplinama.
4Kako se relaksirate pred utrke?
Spavanje, slušanje glazbe, pjevušenje, zafrkancija. Volim čitati svašta, pogledati neki akcijski film ili dobar triler.

4Što biste poručili našim čitateljima?
Pozdravljam sve čitatelje Hrvatske riječi i moje sunarodnjake. Puno pozdrava!
Dražen Prćić

U ponedeljak, 10. veljače, Janica Kostelić je postala svjetska prvakinja u kombinaciji, osvojivši 12. mjesto u spustu, te 1. mjesto u dvije utrke slaloma, trijumfirajući s ukupnim vremenom 2:41,63.
***
U subotu, 15. veljače, Janica je nadmoćno pobijedila u slalomskoj utrci s nedostižnim vremenom 1:39,55. S dvije zlatne medalje postala je najuspješnija natjecateljica na netom završenom Svjetskom prvenstvu u St. Moritzu.