Sport u 2003. godini

Još jedna sportska godina polagano se približava natjecateljskom kraju, mnogi sportaši su na zasluženom božićno-novogodišnjem odmoru, a sportskim novinarima ostaje, u nedostatku atraktivnijih događanja, da sportsku publiku podsjete na događaje koji su obilježili proteklu kalendarsku godinu.
SIJEČANJ: Australian Open, Melbourne: Amerikanac Andre Agasi i Amerikanka Serena Williams postali su pobjednici prvog teniskog Grand Slam turnira u godini.
VELJAČA: Svjetsko prvenstvo u rukometu, Portugal: Hrvatska reprezentacija osvojila titulu prvaka svijeta pobijedivši u finalu selekciju Njemačke s 34:31.
    Davisov Cup, Zagreb: Tenisači Hrvatske nadvisili favoriziranu momčad SAD pobjedom od 4:1 u prvom kolu Svjetske skupine.
    Svjetsko prvenstvo u skijanju, St. Moritz: Janica Kostelić osvojila dvostruku krunu (slalom i kombinacija), a njezin brat Ivica Kostelić postao prvak svijeta u slalomu.
OŽUJAK:Formula 1, Melbourne: David Coulthard pobijedio na prvoj utrci voženoj za VN Australije
    Skijanje: Janica Kostelić, po drugi puta u karijeri, osvojila veliki kristalni globus namijenjen sveukupnoj pobjednici Svjetskog kupa.
    Košarka: Košarkaši »Zadra« osvojili hrvatski kup »Krešimir Ćosić« pobijedivši Cibonu u finalu s 72:59
    Nogomet: Hrvatska reprezentacija svladala Belgiju (4:0) u kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na EP u Portugalu 2004. godine.
TRAVANJ: EP u stolnom tenisu, Courmayeur: Stolnotenisačice Hrvatske osvojile srebrnu medalju izgubivši u finalu od domaće selekcije Italije 1:3. Tamara Boroš osvojila zlatnu medalju u igri parova s Rumunjkom Steff.
    Nogomet: Hrvatska svladala Andoru (2:0) u kvalifikacijama za EP
    Goodyear liga: Košarkaši »Zadra« postali pobjednici final foura uspjehom u finalu protiv »Maccabija« 91:88.
SVIBANJ: Europsko odbojkaško prvenstvo kadetkinja, Zagreb: Mlade hrvatske odbojkašice osvojile titulu prvakinja starog kontinenta pobjedom nad vršnjakinjama iz Italije (3:0)
    WTA tour, Bol: Ruska tenisačica Vera Zvonareva osvojila Bol ladies Open pobjedom nad Španjolkom Martinez-G. sa 6.1, 6:3.
    Svjetsko prvenstvo u hokeju na ledu, Helsinki: Hokejaši Kanade osvojili svoju 22. titulu prvaka svijeta pobjedom u finalu nad Švedskom (3:2)
    Final Four Eurolige, Barcelona: Košarkaši »Barcelone« osvojili svoju prvu titulu klupskog prvaka Europe pobjedom nad »Benettonom« 76:65
    Champions League, Manchester: »Milan« osvojio ligu šampiona pobjedom nad Juventusom poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca (0:0, 3:2)
LIPANJ: HNL: »Dinamo« iz Zagreba osvojio titulu nogometnog prvaka Hrvatske 2002-03. »Hajduk« iz Splita pobjednik hrvatskog nogometnog kupa pobjedom nad pulskim »Uljanikom« 4:1
    Košarka: »Split CO« osvojio titulu košarkaškog prvaka Hrvatske pobijedivši »Cibonu« u prve dvije utakmice finala doigravanja.
    Roland Garros, Pariz: Španjolac Juan Carlos Ferrero i Belgijanka Justine Henin H. pobjednici pariškog teniskog Grand Slama
EP u vaterpolu, Maribor: SCG osvojila titulu prvaka Europe pobjedom protiv Hrvatske u finalu s 9:8
SRPANJ: Kup konfederacija, Pariz: Francuska nogometna reprezentacija osvojila prvo mjesto pobjedom protiv Kameruna u finalu (1:0)
    Wimbledon, London: Švicarac Roger Federer i Amerikanka Serene Williams pobjednici londonske trave.
    ATP tour, Umag: Španjolac Carlos Moya osvojio po četvrti puta teniski turnir »Croatia Open« pobjedom protiv Talijana Volandrija
    SP u vaterpolu, Barcelona: SCG osvojila brončanu medalju, Hrvatska deveta.
    SP u plivanju, Barcelona: Gordan Kožulj osvojio srebro na 200 m leđno
KOLOVOZ: Zurich: Blanka Vlašić preskočila 201 cm na mitingu »Weltklasse«
Champions league: »Partizan« se kao prvi predstavnik SCG u povijesti plasirao u ligu šampiona »preskočivši« engleski »Newcastle« u posljednjoj rundi kvalifikacija.
RUJAN: Junorsko SP u hrvanju, Istanbul: Davor Štefanek osvojio titulu vice prvaka svijeta.
    Atletika: Zambijka Marija Mutola osvojila milijunski jackpot ostvarivši svih šest pobjeda na Grand prix mitinzima.
Nogomet: Hrvatska pobijedila Andoru u gostima (0:3) u kvalifikacijama za EP 2004.
    EP u košarci, Švedska: Litva osvojila europsku krunu pobjedom na Španjolskom 93:84
    US Open, New York: Amerikanac Andy Roddick i Belgijanka Justine Henin H. pobjednici su posljednjeg teniskog Grand Slama sezone
LISTOPAD: Euroliga stolnotenisačica, Subotica: Hrvatska pobijedila SCG u prvom kolu sa 3:0
    Nogomet: Hrvatska pobijedila Bugarsku 1:0 u kvalifikacijama i osigurala baraž
    Formula1: Nijemac Michael Schumacher osvojio svoju šestu krunu prvaka svijeta
STUDENI: Konjički sport: Branislav Mukić obranio titulu najboljeg vozača u konkurenciji kasača
    Nogomet: Hrvatska izborila nastup na EP 2004 u Portugalu, »preskočivši« Sloveniju u dvije utakmice baraža (1:1 u Zagrebu, 0:1 u Ljubljani)
    Tenis Masters, Houston: Švicarac Roger Federer uvjerljivo svladao sve protivnike uz samo jedan izgubljeni set.
PROSINAC: Davisov Cup, Sidney: Tenisači Australije pobijedili Španjolsku u finalu i osvojili »salataru«
    SP rukometašica, Hrvatska: Rukometašice Francuske osvojile titulu svjetskih prvakinja pobjedom protiv Mađarske u finalu poslije produžetaka (28:28, 32:29)
    EP u plivanju (mali bazeni): Milorad Čavić (SCG) prvak svijeta na 100m, Aleksej Puninski (Hrvatska) srebrni na 50m delfin.
    Nogomet, Interkontinentalni kup, Tokio: »Boca Juniors« iz Buenos Airesa pobijedila »Milan« poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca (1:1, 4:2)                              g